Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak najbardziej "ruda" farba do włosów.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-14, 16:47   #11
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: jak najbardziej "ruda" farba do włosów

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
no i nigdy nie zapomnę mojej licealnej przyjaciółki, która mając aniołkowaty, jasny blond zafarbowała włosy czarnym odpowiednikiem henny (basma? taką to nosi nazwę??) i otrzymała kolor szarozielony mniej więcej taki, jak mają stare, dawno nie odnawiane kamienice co gorsza z włosami nic nie można było zrobić... jak mi coś nie wyjdzie z farbą chemiczną, to zawsze jednak można się farbnąć na jakiś bezpieczny brązik
I właśnie dlatego zawsze warto zrobić test na pasemku włosów

A basma w żadnym wypadku nie jest przeznaczona do blond włosów, jeśli nie chce się efektów specjalnych . Natomiast w przypadku henny położonej na jasne pasma istnieje duże prawdopodobieństwo, że w rezultacie otrzyma się jaskrawą marchewkę.

Są ponoć sposoby częściowego zdzierania henny z włosów (za pomocą oleju mineralnego i alkoholu ), tak aby czupryna dała się ufarbować chemicznie, tudzież żeby zmniejszyć intensywność koloru. Nie próbowałam, a więc powodzenia nie gwarantuję .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora