Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kilka poprawek
Wątek: kilka poprawek
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-03-28, 14:09   #5
kojak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
Re: kilka poprawek

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Dzięki niej uzyskałem nieco lepsze rozeznanie problemu, ale przychodzą mi do głowy bardziej szczegółowe pytania. Na przykład:
- Czy w przypadku podniesienia brwi z cięciem w ich górnej granicy powstaje duża blizna (chodzi mi o jej orientacyjną długość - czy chirurgowi wystarczy np 1 cm, czy raczej więcej)? Ja mam dość gęste brwi - czy taka blizna byłaby zupełnie niewidoczna, czy włosy w brwiach nie zostałyby zbytnio przerzedzone?
- Rozumiem, że pacjent może nie być zadowolony z efektu operacji nawet jeśli wszystko przebiega bez powikłań. Ale moje pytanie o precyzję dotyczyło raczej właśnie takiej sytuacji - to znaczy w przypadku gdy nie ma powikłań w gojeniu i operację przeprowadza doświadczony chirurg, czy duża jest szansa, że umieści on brwi tam, gdzie dokładnie chce (już abstrahując od tego, czy pacjentowi się to spodoba)? Wydaje mi się, że nawet drobne zmiany położenia brwi mogą spowodować całkowitą zmianę wyrazu twarzy, i stąd właśnie moje pytanie Jeśli ta precyzja jest duża i można zaufać chirurgowi, to problemem jest tylko prawdopodobieństwo powikłań, i tutaj chciałbym zapytać:
- Czy mógłby Pan podać (orientacyjnie) częstość występowania powikłań niezależnych od chirurga, wpływających na końcowy efekt estetyczny przy operacjach podniesienia brwi opisaną metodą lub podobnych? Różni ludzie mają różną skłonność do ryzyka, ale takie ryzyko powinno się znać przed podjęciem decyzji
- Jakie powikłania grożą przy przeszczepie własnego tłuszczu w celu modelowania twarzy, czy są one częste i czy zdarza się, że prowadzą do trudnych w leczeniu problemów kosmetycznych? Podobno własny tłuszcz bardzo szybko sie wchłania za pierwszym razem, a potem już wolniej. Tak więc co ile czasu należy zabieg powtarzać i jakie są jego koszty? No i wreszczie, skąd pobiera się tłuszcz - czy można pobrać go z twarzy (tam gdzie jest go za dużo)?
- Ostatnie pytanie dotyczy zabiegów wykonywanych przez Pana - czy jest możliwość pozostania w klinice do czasu, gdy nie będą już potrzebne kontrolne wizyty? W moim przypadku pytanie to wiąże się z problemami z dojazdem, ponieważ mieszkam koło Warszawy.
Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!
kojak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując