Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-16, 11:03   #3828
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
Nie powiem pewnie nic nowego, bo każda z nas zna działania niepożądane:

Cytaty z książki obowiązującej mnie na studiach, Mutschler Farmakologia. Warto sobie uświadomić, że retinoidy to nie jest cudowny lek który może być przypisany każdemu, po pobieżnym obejrzeniu twarzy i zadaniu paru pytań "kontrolnych", które nie kontrolują niczego. Powinny być przypisywane jedynie w ekstremalnie wyjątkowych przypadkach (np. wspomniany acne conglobata) właśnie ze względu na potencjalny wpływ na płodność i silne niszczenie wszystkich komórek szybko dzielących się organizmu (nie tylko stanu zapalnego, ale też szpiku kostnego, błon śluzowych, włosów). Właśnie dlatego znajdują zastosowanie jako chemioterapeutyki w białaczkach. A lekarze obecnie ładują je młodym dziewczynom, aktywnym seksualnie, zamiast szukać przyczyny problemu, no dla mnie to jest paranoja i błąd w sztuce. Miało być po pierwsze - nie szkodzić.
aaaaaaaa ja myślałam, że chodzi Ci o retinoidy zewnętrzne, dlatego się trochę zdziwiłam! Mój błąd
Ale dzięki
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora