Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne futro, ale ... - wasze opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-31, 09:21   #33
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Naturalne futro, ale ... - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość

brak mi słów na komentarz.. dla kogoś piękne może być mordowanie? i jeszcze zaliczanie tego do sportu to jakieś grube nieporozumienie
Na litość Boską, dla 99% populacji zabijanie zwierząt to nie jest mordowanie. Szczerze wątpię, żeby wszyscy tutaj należeli do tego 1%. Piękne, nadwrażliwe duszyczki.


Potwierdzam, że to jest cudny sport. I nie rozumiem, jak bardzo dramatycznie niemoralne jest zabijanie dzików, lisów i jeleni. Nie rozumiem, jak bardzo gorsze jest zabicie jelenia w lesie od zarżnięcia prosiaka w rzeźni?Jeżeli argumentem jest, że myśliwi "to lubią", to to jest głupi argument. A co, jeżeli rzeźnik czuje się spełniony zawodowo i lubi swoją pracę? Jest niemoralną bestią?

Bardzo to wszystko płynne. Wrażliwe społeczeństwo zrobiło sobie z myśliwych takich przysłowiowych chłopców do bicia, bo przecież ktoś musi być "zły". Z pań w futrach zrobiono okrutne morderczynie, przy czym jestem gotowa założyć się o sześciopak, że trzy czwarte kobiet tak głośno i dobitnie przemawiających za zaprzestaniem używania naturalnych futer z radością by paradowało w karakułach, gdyby było je na nie stać.

Cytat:
Napisane przez dystopia
skończcie już tą swoją myśliwską propagandę, bo to nie o tym temat. merytorycznie nie komentuję, bo szkoda mi nerwów.
Merytoryczne komentowanie zwykle nie jest szczególnie emocjonalne. Merytoryczne, znaczy.
Cytat:
Napisane przez stupid_girl
Nie podobają mi się też te incydenty ze strzelaniem i zabijaniem psów - rozumiem, kiedy są to bezpańskie zdziczałe psy latające po lesie - niestety znam tez przypadki strzelania do psów na spacerach z właścicielem na przydomowych (i przyleśnych łąkach). Ci fanatycy strzelania niestety nie zostali nawet napiętnowani przez własne środowisko i myślę, że to oni robią najgorszy PR kołom łowieckim.
Mi też nie. Myśliwym też nie. W końcu mnóstwo z nich ma własne ukochane psiaki i strzelanie do psów niekoniecznie sprawia im przyjemność.
Medal, jak zwykle, strony ma dwie, a prawo jest nieprecyzyjne. Zdziczały pies może stanowić zagrożenie, zagryźć sarnę, przynieść wściekliznę do domu i unicestwić niemowlę Kowalskich po drodze, a pudel pani Heli został bezprawnie zabity. Nie wykluczam też, że są wśród myśliwych ludzie źli, okrutni i niemoralni. Podobnie, jak wśród księży, sprzątaczek, wykładowców, gospodyń domowych, modelek i sprzedawców antyków.


Co do futer zaś, bo to o futrach miało być. Dlaczego najszanowniejsze Miłośniczki Dzikiej Przyrody nie pozwolą żyć miłośniczkom futer?
Czy z tego samego powodu, dla którego coponiektórzy przedstawiciele Kościoła Katolickiego nie dają żyć dzieciom poczętym metodą in vitro?
Albo z tego samego powodu, dla którego ogoleni na łyso panowie podduszają szalikiem innych ogolonych na łyso panów, noszących inny kolor szalika? Czyżby fanatyzm?

Jeżeli uważacie, że noszenie futer jest niemoralne-nie noście ich.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując