Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne futro, ale ... - wasze opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-19, 10:23   #56
Kiriko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 366
Dot.: Naturalne futro, ale ... - wasze opinie

nosferatku, podpisuję się pod każdym słowem. Może i nie noszę naturalnych futer (choć w przyszłości wcale tego nie wykluczam, noszę skóry, jem mięso...), ale jestem zdania, że wiele Wizażanek zaczyna przesadzać. Wegetarianie, ekolodzy, obrońcy praw zwierząt mogliby naprawdę wiele zmienić - ale pod warunkiem, że nie będą wyzywać każdej osoby w futrze czy jedzącej mięso od okrutnej, złęj istoty bez sumienia. Takimi argumentami ad personam na pewno nie uda się zmienić niczyich poglądów, a i sama atmosfera staje się nieprzyjemna.

Z resztą - znowu odniosę się do wypowiedzi nosferatku.
Cytat:
Uważam też, że takie kwestie, jak noszenie lub nienoszenie futer, antykoncepcja, aborcja, in vitro, wegetarianizm, poglądy religijne to sprawy budzące szalone kontrowersje, ale bardzo osobiste. Jest nietaktem próbowanie na siłę przekonania kogokolwiek o swoich racjach, szczególnie, jeżeli jesteśmy przeciwnikami. Uważasz, że nie je się zwierząt? To nie jedz. Uważasz, że nie nosi się futer? To nie noś. Uważasz, że Bóg stworzył świat pięć tysięcy lat temu, mówiąc przy tym "hopla hopla"? Śmiało, napisz o tym książkę, ale nie potępiaj zwolenników teorii Wielkiego Wybuchu.
Decyzje, co jem, co noszę, z kim śpię, w co wierzę i inne tego typu to kwestie tylko i wyłącznie MOJEGO sumienia. Nikt obcy nie ma prawa w to ingerować. Nie zgadzasz się? OK, twoja opinia - twoja sprawa. Tylko błagam - jak nie życzyłabym sobie, żeby nagle ktoś podchodził do mnie na ulicy i wizją Apokalipsy przekonywał mnie do zmiany wyznania, tak nie chcę, żeby ktoś krwawymi fotkami i filmikami próbował namówić mnie do przejścia na wegetarianizm z całą otoczką cruelty-free. Bardzo szanuję ekologów, którzy potrafią podjąć merytoryczną dyskusję, ale nie lubię być osaczona i nagabywana (ba, chyba nikt nie lubi).
Kiriko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując