Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak Często Myjecie Włosy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-10-27, 20:06   #1341
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Chimay zazdroszczę tego przeskoku z codziennego mycia na co 3-4 dni. To bardzo duża różnica. Jeśli mogłabym wiedzieć, na co konkretnie jesteś leczona? U mnie przetłuszczanie jest na tle genetycznym najprawdopodobniej, bo oboje rodziców ma tłustą skórę, ale może i dla mnie byłby jakiś ratunek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hiperandrogenizm, ostatecznej diagnozy jeszcze nie mam, ale albo nieklasyczny przerost nadnerczy (raczej rzadko występuje) albo PCOS (często).
Myłam włosy codziennie właściwie od minimum 10 lat, tak że uważałam to za normalne i dopiero spojrzenie na to z perspektywy osoby, która może ale nie musi umyć ich nawet 3. dnia, sprawiło że zobaczyłam, że normalne to nie było. Konieczne owszem, ale nie normalne.

Pewnie ktoś może powiedzieć, że co za problem skrócić włosy, skoro codzienne mycie jest takie uciążliwe. Tylko że przy tłustej skórze to w ogóle nie rozwiązuje problemu, bo półdługie włosy rzadko dają się uczesać inaczej niż w krótką, smętną kitkę (przynajmniej u mnie), a dotykające ciągle skóry skroni, policzków, czoła, stają po 2 godzinach przetłuszczonymi strąkami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując