Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-12, 14:27   #2898
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Olejowanie na końcach jakoś się domyje, żeby zmyć ze skóry to bym musiała chyba 5 razy namydlać Ja nie robię takie normalnego olejowania, jak bóg przykazał - noc przed myciem olej na włosy i w turban czy coś, po prostu po myciu i wysuszeniu włosów rozcieram odrobinę oleju w dłoniach (lub korzystam z naoliwionych dłoni po kąpieli) i przeczesuję palcami włosy, ugniatam je delikatnie, przygładzam z wierzchu. Także nie są tłuste, trochę na nich zostaje. Olejować przed myciem nie widzę sensu, bo myję włosy jak już są przetłuszczone

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------



Ale ja miałam wiele lat długie włosy, także wiem jak moje są wymagające To nie jest mój pierwszy raz, a mam wrażenie, że tak to traktujesz

Skórę głowy mam bardzo suchą, wiele razy nawet o tym pisałam, że się ze mnie sypie jak z choinki zimą. Masaż pobudza gruczoły, wyczesywać włosy przy suchej skórze wystarczy co 2-3 dni. Octu używam przy każdym myciu, od lat. Tak samo mydła. Plącze włosy oczywiście - ale tylko w trakcie mycia (na co też jest metoda), bo później ocet te włosy rozplątuje Rozczesuję TT, także włosy się nie ciągną, nie wyrywają. Włosy myję po południu, także suszarka nie jest potrzebna. Zabezpieczenie włosów olejem wystarcza.
Włosy rozpuszczone niszczą się o wiele szybciej niż związane czy spięte Gdzieś to kiedyś nawet na blogu jakiejś włosomaniaczki czytałam.

---------- Dopisano o 14:49 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Dodam jeszcze, że są różne płukanki, różne wcierki, olejowe, miodowe czy inne kuracje, które bardzo dobrze pielęgnują włosy i naprawdę szampon + odżywka nie są niezbędne w pielęgnacji włosów Teraz jak nawet spróbowałam umyć włosy szamponem to jakie były po myciu? Suche. Takie jak piszesz, wymagające, konieczna wtedy jest odżywka. Kolejne mycie mydłem czy jakimś innym środkiem no poo - włosy gładkie i miękkie.
Do tego włosy myte szamponem szybciej się przetłuszczają, bo szampon jest silniej działającym środkiem (nawet te naturalne) i skóra musi nadrobić to, co szampon zmył. Po mydle nigdy nie skarżyłam się na uporczywe swędzenie skóry, po szamponie - cały czas. Skóra po prostu musi mieć pewną ochronę.
Co do olejów, to jeszcze zależy jakiego użyjemy, niektóre się bardzo ładnie spłukują samą wodą, np Sesa, choć to pewnie nie dla Ciebie, bo bardzo mocno pachnie.

Ja mam niestety takie włosy, że szybko przedawkowywują wszelkie produkty. wyjątkiem jest odżywka Alterry ( maska już nie), z mydłem i octem próbowałam, także do każdego mycia i osobno i wspólnie, ale miałam tylko coraz większe siano, raz na jakiś czas umyję i jest dobrze, podobnie z glinkami, albo odżywkami proteinowymi, żelatynowaniem, to wszystko jest super, ale zamiennie z innymi metodami. Tak samo suszenie suszarką, bywa, że bez suszenia mam ładne włosy, wygładzone, ale najczęściej po wyschnięciu bez suszarki są bardzo napuszone, a jednak chłodny nawiew suszarki je pięknie wygładza, utrwala, unosi i nabłyszcza. Szampony zawsze mam minimum dwa otwarte i używam zamiennie, bo stosowanie jednego i tego samego kończy się przejedzeniem. Mam bardzo "pijące" włosy. Btw: Wybieram się do fryzjera w przyszłym tyg na podcięcie, bo już nad nimi przestaję panować, muszę je przerzedzić na długości, mam bardzo dużo włosów, niestety to też nie jest fajne, tak samo, gdy ktoś ma ich za mało.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A to nie, moje sie przetłuszczają po tym tygodniu tylko u nasady, na całe to bym musiała z 2tygodnie czekac
no i ja mam podobnie, tyle że po 2-3 dniach, jakbym czekała tydzień, to u góry bym miała fryty, na dole wiór.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora