Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-23, 12:12   #3759
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

]Witam,

Dziewczyny jestem zupełnym laikiem w kosmetyce naturalnej. Do tej pory używam tylko drogeryjnych produktów z różnych półek.

Intuicyjnie i sercem marzę o przerzuceniu się, a przynajmniej wypróbowaniu kosmetyków naturalnych - jeśli będę zadowolona to przerzucę się w pełni.

Chciałam Was bardzo prosić o komentarz mojego pierwszego zamówienia - może być krytyczny to się czegoś nauczę

Chcę zmówić:

1. olej konopny naturalny - bo gdzieś wyczytałam że ponoć super do cery mieszanej

2. olej z nasion malin naturalny - bo jakoś ogólnie na wizażu znalazłam że super

3. olej arganowy organiczny - ponoć działa na pierwsze zmarszczki, a takowe się pojawiają, szczególnie wokół oczu - mam 30 tkę na karku

4. olej ze słodkich migdałów rafinowany - czytałam, że działa na rozstępy a jestem teraz w ciąży więc myślałam by wmasowywać w brzuszek

5. olej kokosowy rafinowany - do włosów by ładnie pachniały i lśniły

6. potrójny kwas hialuronowy 1,5% - dla mieszania z olejami

7. retinol roślinny - na pierwsze zmarszczki

Teraz tak:
ad.4 - pani Kasia napisała mi, że na rozstępy dobre jest masło shea, a takowe mam w domu, więc czy zrezygnować z olejku?

ad.5 czy olej będzie płynny i pachnący? nie znam się na hasłach "rafinowany", "organiczny" czy "naturalny" itd i nie wiem które wybrać - dotyczy całego zamówienia, raz wybrałam taki, raz inny...

ad.6 właśnie u Was wyczytałam, że to lepsze niż 1% który miałam pierwotnie w koszyku

ad.7 tu mam duże wątpliwości bo jestem w ciąży, czytałam, że retinolu w ciąży nie wolno, napisałam do ZSK i pani Kasia mówi, że można bo to nie jest retinol tylko jakaś mieszanka o podobnym działaniu - ale skoro o podobnym to może podobnie zaszkodzić nie? choć widzę dziś, że retinolu chyba brak więc po prostu może nie zamówię...

Co mogę w zamian bezpicznego na zmarszczki? Sam kwas arganowy wystarczy?

Nie zamawiam żadnych kremów do robienia itd bo jestem laikiem.

Poradźcie z doświadczenia czy zamównienie ok czy coś byście odstawiły, dodały - nie chcę zbyt dużo za 1 razem bo nie wiem czy mi będzie to służyć.

Aha cerę mam mieszaną, czasem coś wyskoczy, ale rzadko. Wiek - 30 lat i aktualnie w ciąży

Długi mail, sama nie lubię długich czytać, więc kończę

Pozdrawiam Was serdecznie pełna szacunku dla Waszej wiedzy w tej materii - dla mnie to kosmos
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując