Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-07, 18:42   #397
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć! Długo mnie tu nie było, ale mam kolejny, chyba już tysięczny kryzys na mojej twarzy, więc postanowiłam napisać.
Przemyślałam sprawę i niestety na szczegółowe badania hormonalne pod kątem trądziku mnie nie stać i pewnie jeszcze długo się to nie zmieni. Do endokrynologa się nie dostałam bo babka wyjechała, a na następną wizytę z kolei ja nie dojechałam przez awarię auta. Na kolejny raz trzeba czekać znowu pół roku.
Cały czas mam twarz zapchaną grudkami, krostkami, mam też więcej stanów zapalnych. Skóra jest tak sucha, pomarszczona jak tarka, łuszczy się wszędzie. Używałam kremów typu Eva Natura Herbal Garden, Alterra, ale one kompletnie sobie nie radzą z nawilżaniem. Physiogel nawilżał też słabo i dodatkowo zapchał.
Poszłam więc do dermatologa i babka przepisała mi maść Clotrimazol i antybiotyk Azymycin, czy coś takiego. Mam to łykać najpierw trzy dni pod rząd raz dziennie, a potem raz w tygodniu tylko, przez miesiąc. Receptę dostałam już dawno i cały ten czas zastanawiałam się, czy to ma sens. Jednak teraz uznałam, że chyba spróbuję ten ostatni raz, czy w ogóle to coś pomoże bo już mam dość. Oprócz tego używam tylko mydła Aleppo z czerwoną glinką, raz na kilka dni, płynu micelarnego do oczyszczania twarzy oraz Facelle.
Jako krem dostałam od lekarki próbki kremu Allerco. Muszę powiedzieć, że bardzo mi podpasował- nie zostawia tłustego filmu, nawilża i zmiękcza skórę. Zastanawiam się nad jego kupnem, chociaż pewnie skład ma zły. Naturalne kosmetyki w ogóle nie dają sobie rady z moją twarzą, więc chyba w akcie desperacji sięgnę po ten krem i leki.
Piszę bo jeszcze chcę poznać Waszą opinię na ten temat.

Oto skład kremu:
Aqua, Propylheptyl Caprylate, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isopropyl Palmitate, Sodium Acrylate, Acroyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Cera Alba, Dimethicone, Tocopheryl Acetae, DMD Hyndatoin, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, 1-Methylnicotinamide Chloride, Allantoin, Disodium EDTA, BHA.

Tak naprawde nie wiem jak sie sprawuje na dłuższą mete, ale dotychczas to on jedyny ukoi mi cerę i nie zostawił tłustego filmu jak inne.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora