Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-22, 10:17   #1985
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez rasurie Pokaż wiadomość
Również proszę o pomoc, mam ten dylemat od kilku ładnych lat!

1. Jak się opalasz? Bardzo szybko i równomiernie na ładny brązowy kolor, ale też bardzo szybko tracę tę opaleniznę.

2. Kolor oczu: bardzo bardzo jasny (rażący wręcz) niebiesko-zielony (morski?).

3. Piegi: nigdy.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna; ciepły, żółtawy odcień, nigdy się nie rumienię, mam też niesamowicie widoczne i ciemne wory pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów: jasny, chłodny, mysi brąz, za małolata byłam blondynką, ale o ciemnym odcieniu.

6. Kolor ust: jasny róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Czerń (czuję się dobrze, ale czy podkreśla?), szarość, ciemny brąz, ogólnie stonowane kolory.
Dla wyjątku lubię także czerwień, ale ponoć kompletnie mi nie pasuje tak jak i nie pasują mi chłodne jasne kolory i biel.
Oprócz tego kiedy miałam czarne lub rude włosy reakcje były na nie.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Sądzę, że niestety ta druga opcja choć bardzo często przywdziewam czerń. W niej o tyle o ile tragicznie nie wyglądam, ale w bieli już raczej niekorzystnie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zupełnie nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Niektóre, zwłaszcza te o ciepłych odcieniach.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Niestety zdecydowanie ciepłe. Jeśli chodzi o kwestię złota i srebra to złoty makijaż pasuje mi zdecydowanie bardziej niż srebrny, ale nie jakoś bardzo. W kolczykach zaś wyglądam lepiej srebrnych niż złotych (fe).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniej drastyczne zestawienia kolorów, stonowane.
Strasznie dużo niepewnych i sprzecznych informacji złoto lepiej w makijażu, ale nie w biżuterii, informacje jakie kolory lubisz, ale nie wiesz czy Ci pasują.. etc. Niestety na bazie takich informacji nie da się nic wywnioskować. Nawet jeśli pewną informacją jest, że pasują Ci jedynie zgaszone kolory to i tak możesz być jesienią, latem etc.
Musisz mierzyć i oglądać palety: www.barwyurody.blogspot.com
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora