Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Paznokcie u stóp - pielęgnacja
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 20:47   #28
_grooveX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 9
Dot.: Paznokcie u stóp - pielęgnacja

Witam Panie,

trochę się dziwnie czuję, obecność faceta na tym forum pewnie nie jest czymś szczególnie częstym, ale co tam, do rzeczy, historia będzie długa...

Generalnie mam dość duże problemy z suchą skórą wynikające z przeprowadzonego kiedyś leczenia nieprawidłowo zdiagnozowanego zapalenia skóry przy pomocy izotretinoiny. O dermatologach raczej nie mam dobrego zdania.

Żeby utrzymać dłonie i stopy w dobrym stanie, zatrzymać pękanie i intensywne rogowacenie skóry, muszę się dość mocno starać, w zasadzie non stop kremy, bepanten, neutrogena itp. Zdarza mi się też korzystać z Waszych usług, konkretnie chodzi o manicure, pedicure, peelingi i parafinę. Nie często, ale raz na jakiś czas.

Podczas jednej z wizyt w gabinecie kosmetyczno-podologicznym, pani kosmetyczka zwróciła mi uwagę, że nieprawidłowo obcinam paznokcie u dużych palców. Chodziło o to, że były ścięte na okrągło, tak jak przebiega początek tej różowej części paznokcia. Zaleciła mi ścinanie na prosto, w kształt czoła palca, bez zaokrąglania na bokach. Paznokcie o zaokrąglonych bokach mogą wrastać, wbijać się na bokach w palec. Prawdę mówiąc, miałem takie przypadki, że po takim obcięciu na okrągło boki palców mnie bolały wskutek nacisku paznokcia.

No i spróbowałem wykorzystać tą☠poradę specjalistki, problemy z bólem palców się nie powtórzyły, ale urośnięte do brzegu palca paznokcie wyglądały raczej kiepsko - poza tym, że były po prostu długie, żółkły po bokach, pękały i rozwarstwiały się. Nie pomagało codzienne czyszczenie miękką szczoteczką, regularne smarowanie stóp kremami, wcieranie w paznokcie mieszaniny oleju migdałowego i herbacianego (rada z tego forum ). Za radą żony próbowałem też odżywek do paznokci w formie lakierów, ale po ich zastosowaniu było jeszcze gorzej, niż przed.

Poniżej załączam zdjęcia, na których widać, jak teraz wyglądają moje paznokcie obecnie, po krótkim obcięciu na okrągło. Na razie nic nie boli, ale zobaczymy, jak będzie za kilka dni. Popatrzcie proszę na te zdjęcia i powiedzcie, czy rzeczywiście obcinam źle, czy widać☠oznaki wrastania? Czy na prawdę powinienem utrzymywać te paznokcie "urośnięte" do brzegu palca? Jeśli tak, to co może je wzmocnić?

Dziękuję i pozdrawiam!

_grooveX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując