Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Toksyczna przyjaźń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-04-28, 17:21   #7
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Re: Toksyczna przyjaźń

M Kan, ja znam ten problem z autopsji i mogę Ci doradzić , jak mi się wydaje, co powinnaś zrobić.Widzisz , czasem jest tak, że pewne osoby mają ustalony sposób bycia, i trudno jest sie im go pozbyć, Wobec przyjaciółek , czują się bardzo swobodnie i czasami ten swój sposób bycia właśnie staje się intensywniejszy a przez to kłopotliwy. Często padają aluzje , dogryzanie, ale nie czynia tego świadomie, z premedytacją, by kogos zranić, poprostu wiedzą , że mogą sobie na takie coś pozwolić wobec drugiej osoby , bo myślą , że tak jest ok, normalnie, naturalnie. (chociaż czasem zdarzaja się przyjaciółki wredne, które tak naprawdę nie są naszymi kolezankami ale myslę, że mamy tu do czynienia z pierwszym podanym przeze mnie przypadkiem) Tutaj ratunkiem może być prosta rozmowa i pewne konkretnie działanie. Po pierwsze zdystansuj się nieco , bądż przez pewien czas chłodnawa, mniej miła, bardziej daleka. Potem, gdy koleżanka to dostrzeże, być może zareaguje, może być tak, że zareaguje wzmożonymi aluzjami itp, ale to bez znaczenia. Wtedy trzeba przeprowadzic rozmowę, i powiedzieć prosto z mostu o co chodzi, z zanznaczeniem, że to Cię rani, nie pasuje Ci, i jesli sie nie zmieni to trzeba będzie skończyc tę przyjażń. Następnie trzeba się nieco ocunąć i poczekać. Jeśli kolezanka jest rozumna, i przyjażń z Tobą jest dla niej ważna, wtedy się zmini, przynajmniej będzie sięsię starała. Oh, napisałabym dlaczego podaję tak sprecyzowany opis, ale to chyba by zajęło sporo miejsca...wiem tylko , że czasem skutkuje. Ale pamiętaj najgorsze co możesz zrobić to odwrócić się nagle od niej, zacząć atak , bez wyjaśnienia o co Ci chodzi. Nie skreślaj tej przyjażni ot tak Pozdrawiam..
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując