Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-24, 01:14   #452
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mlynarzowna Pokaż wiadomość
To może ja też się pobawię, zobaczymy, czy wasze typy będą się zgadzały z tym, jak ja siebie określam

1. Jak się opalasz - bardzo powoli, od razu na oliwkowy brąz
2. Kolor oczu - ciemno brązowe, z ciemną oprawą
3. Piegi - przy dużej ekspozycji na słońce, takie szarobrązowe, szybko znikają

4. Cera - bardzo jasna, zimna, zimą ziemista

5. Naturalny kolor włosów - średni brąz, raczej chłodny

6. Kolor ust - ?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nasyconych. Najlepiej w czerwieniach (karminowych, malinowych), mocnych brązach, czerniach, może być mocny ciemny fiolet, wyraźny róż, albo róż paselowy (byle nie spopielały), biel. Fatalnie wyglądam we wszystkich odcieniach błękitu i w zieleniach (zwłaszcza miętowej zieleni), no, ewentualnie może być nasycona zieleń jak trawa na wiosnę.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
wszystkie są ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Najlepiej wyglądam w mocnych, nasyconych kolorach. Zgaszone albo szare mogą być, jeśli jest jakiś mocny akcent kolorystyczny.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tylko w towarzystwie mocnych kolorów (chociażby apaszka albo duży wisior).


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie lepsze są kolory ciepłe i złoto. Chociaż ostatnio odkryłam błękitne i chabrowe cienie do powiek...

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie zwracałam na to uwagi, w sumie mam i takie, i takie ubrania.

(zdjęcie sprzed jakiegoś roku, od tego czasu pozbyłam się niedoskonałości na skórze i mam za 2 tony ciemniejsze włosy)
Czyli mam rozumieć, że już nasz swój typ?
Dziwne, bo najpierw opisujesz chłodne kolory jako najbardziej ci pasujące, a potem piszesz że ciepłe i złoto. Zwykle zalecam w takich wypadkach przymiarkę kolorów, więc tobie też zalecę. Zresztą nie wiadomo, jakie złoto masz na myśli.

Ogólnie przy takich odpowiedziach najbardziej prawdopodobna wydaje się chłodna zima. Jednak nie wykluczam innych podtypów zimy lub ciemnej jesieni. Przymiarka kolorów w domu powinna rozwiać te wątpliwości. Powinnaś też sprawdzić czy faktycznie nie ma różnicy między śnieżną bielą, kremowym i ecru oraz głęboką czernią, grafitowym i cimenym brązem. To że żaden nie jest zły, nie znaczą że wszystkie są równie dobre.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora