Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - "kurzajki"
Wątek: "kurzajki"
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-04-28, 21:43   #10
bubu22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1
Re: "kurzajki"

Witam wszystkich
Stosuję "Brodacid" od prawie 3 tygodni i pomaga, lecz niemiłosiernie piecze (ale tylko przez ok. 10 - 15min) - może to być spowodowane tym, że mam na opuszku małego palca ręki małą "kurzajkę" i trudno jest na nią nanieść preparat (zawsze część preparatu dostanie się na zdrową skórę - więc może stąd ten chwilowy ból ?).
Na kciuku tej samej dłoni miałem kurzajkę prawie długości całego opuszka (ok. 1,5cm długości i 0,5cm szerokości L). Teraz po prawie 3 tygodniowej kuracji jest wielkości 0,5cm x 0,3cm. W granicy zasięgu kurzajki jest biały naskórek (pewnie skutek działania kwasu salicylowego zawartego w preparacie „Brodacid”). Jest to typ kurzajki „punktowej” – małe kropki (średnica ok. 0,1mm) barwy brązowej.
-----------------------------------
I tu pytanie nr. 1:
Ile jeszcze czasu należy stosować preparat „Brodacid”, gdy się zauważy brak kurzajek (czy należy jeszcze nałożyć ze 2 razy preparat na naskórek barwy różowo-czerwonej
--------------
(tak, jak wygląda skóra po zerwaniu jednej warstwy naskórka – np. zerwanie (nie wiem, czy to dobrze nazwę) „pęcherza odciska” powstałego na wskutek prac ze sprzętem ogrodniczym wykonanym z drewna (łopata, szpadel, grabki)).
--------------
Pytanie nr 2:
Czy należy nakładać preparat na skórę opuszka palca, na którą już był nanoszony preparat i jest ona barwy różowo-czerwonej (świeża skóra), gdy występują na niej punktowe kropeczki barwy czarnej (średnica mniejsza od 0,1mm) ułożone w jednej linii i przylegające prawie do zdrowej skóry.
Mogą to nie być „kurzajki”, a gruczoły potowe?, które trochę ucierpiały przy kuracji (działanie kwasu salicylowego).
Pytam się, bo od 3 dni nakładam na to miejsce preparat i nic się nie dzieje – a normalnie powinna wraz z odrywaniem białej błonki schodzić warstwa naskórka ???
--------------
Ostatnie pytanie nr.3:
Czy można stosować kremy nawilżające do rąk podczas leczenia kurzajek preparatem "Brodacid", w celu dostarczenia witamin i szybszej regeneracji zniszczonego naskórka przez "kwas salicylowy"???
Czy może to wpłynąć negatywnie na proces leczenia (np. biała błonka (powstała z naniesionego preparatu na powierzchnię brodawki "kurzajki") na brodawce będzie się częściej odklejać)???. Bo z tego co słyszałem, to w całym tym leczeniu chodzi o to, aby doprowadzić do wyschnięcia (wysuszenia) brodawki "kurzajki", na skutek czego oddziela się ona od zdrowej wilgotnej (nawilżonej) skóry.
bubu22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując