Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zły stan włosów pomimo pielęgnacji
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-11, 10:14   #14
itissunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zachod
Wiadomości: 90
Dot.: Proszę o rady - zły stan włosów po bezsilikonowej pielęgnacji

Kathy579
Cytat:
Moim zdaniem przekarmiłaś włosy stosujesz najwyraźniej za dużo kosmetyków pielęgnacyjnych które obciążyły twoje włosy - a w rezultacie przetłuściły skalp. Pielęgnacja jest dobra - ale nie przesadna.
Proponuję całkowicie zmienic pielęgnację, bo może to się źle skończyć łojotokiem i wypadaniem włosów.

Jeszcze mam pytanie, dlaczego jak widzisz tak duże pogorszenie stanu włosów/skóry - cały czas stosujesz to samo?
Włosy tak widocznie pogorszyły mi się ną początku stycznia, a że sesja i brak czasu to nie miałam zbytnio głowy do zmiany pielęgnacji. Do tego mam długie włosy i czasami łudziłam się, że może spłukuję źle szampon i stąd to przetłuszczenie - ale chyba jednak tylko się łudziłam. I teraz chcę to zmienić A raczej zmieniam, bo od poniedziałku zaczynam już nową pielęgnację

Eloe77
Cytat:
Zanim zaczniesz zmieniać pielęgnację, oczyśc je ze składników, które mogły się nabudować - choćby spora ilość emolientów
Szampon do oczyszczenia zakupiony

Cytat:
Raczej spróbuj teraz omo. Ale po oczyszczeniu włosów
Od poniedziałku zaczynam myć włosy tą metodą
O - odżywka Isana Rossmann Glattungs Spulung
M - szampon Bentley Organics do włosów suchych i zniszczonych
O - odżywka Garniera Naturalna pielęgnacja olejek awokado i masło karite (na zmianę z maską L'Biotica Wax Natury, którą będę uzupełniać o keratynę hydrolizowaną)

Cytat:
Oprócz protein brakuje tutaj większej ilości humektantów (wymieniłaś miód, a w kosmetykach na pewno była gliceryna, glikol propylenowy) i nawilżaczy (choćby aloes, który kochają fale i loki)
Mam zakupiony hydrolat aloesowy, także też będę go używać do wcierania, albo z dodatkiem keratyny i pantenolu jako mgiełki
itissunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując