Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - choroba/zespół Raynauda
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-20, 08:37   #9
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: choroba/zespół raynolda

Ja jeżdżę na wizyty do dr Magi w Krakowie
Też mam przepisane leki, ale też ich nie biorę, powiedziałam o tym lekarzowi ze mój organizm nie toleruje przyjmowania takiej ilości leków, bo raz że nie działają, to często idąc rano do sklepu kilka kroków to po wspięciu się spowrotem na 3 piętro miałam mdłości, podrażnione ściany układu pokarmowego, i przez to cały czas chciało mi się wymiotować.
Doktor powiedział żebym w takim razie brała leki tylko przy ostrym pogorszeniu stanu zdrowia, nakazał mi picie ziół uspokajających (polecam Calma Herbapolu bo ma dobry smak) bo stres ma duży wpływ na skurcz naczyń krwionośnych
U mnie dochodzi do tego że palce są fioletowo czarne. Kiedy palce robią się czerwone to znaczy że zalega w nich odtlenowana krew. Rany grzej się goją w okolicach palców.
Początkowo nie mogłam zapuścić paznokci nad czym ubolewałam ale odżywka Nail Tek mnie ratuje.
Najgorsza jest reakcja ludzi kiedy widzą moje dłonie, te ich okrzyki odrazy, a feee, paskudne i weź schowaj te ręce itp
Przykre
Raz jest lepiej raz gorzej, ostatnio robiona u dr Magi kapilaroskopia pokazała że nie ma już obrzęku i stanów zapalnych wokół kapilar więc jakoś się unormowało i nie jest tak groźne, ale nie wiadomo jak będzie za jakiś czas, raz jest obrzęk raz nie ma.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując