Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Złoto Próby 333
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-24, 01:31   #2
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Złoto Próby 333

Cytat:
Napisane przez Pabloooo1892 Pokaż wiadomość
Witam mam do was takie pytanie otóż kupiłem sobie ostatnio zloty łańcuszek z krzyżykiem próby 333 ponieważ mój od komunii został skradziony , w internecie przeczytałem że złoto tej próby jest słabe, czy to prawda? bo chciałem sobie kupić coś co będę miał do końca życia a jeśli jest słabe i mi zejdzie kolor to znaczy ze wydałem 150 zł w błoto . co myślicie o tej próbie złota? czy naprawdę jest takie słabe? bo nie wiem czy mam zbierać na nowy próby 585? pozdrawiam serdecznie i dziękuje z góry za odpowiedź

Tu masz jasno opisane co to jest próba złota:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3ba_z%C5%82ota

Czyli Twój krzyżyk jest 8-karatowy, stop zawiera 33,3% złota, a reszta to metale.

Kolor mógłby zejść, jeżeli krzyżyk byłby pozłacany - czyli srebrny pokryty warstewką złota. Jeżeli jest to zrobione kiepsko, po pewnym czasie warstewka złota może zacząć się przecierać.

W Twoim przypadku kolor nie zejdzie, bo to stop - mieszanina złota i czegoś jeszcze - ale rzeczywiście, złota jest tu stosunkowo niewiele.

Próba 585 to 58,5% złota, czyli też daleko od ideału.

Pytanie tylko brzmi: czy kupiłeś ten krzyżyk jako symbol, który ma dla Ciebie pewne ważne znaczenie, czy w tym krzyżyku najważniejsza jest dla Ciebie próba złota, z jakiego jest wykonany. Bo jeżeli to symbol - próba nie jest ważna. Jeżeli kolejny gadżet - cóż....
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując