Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łóżeczko dla dziecka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-08, 11:29   #6
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Łóżeczko dla dziecka

Ja też sobie nie wyobrażam aby wychowywać dziecko tylko w łóżeczku turystycznym. Miałam takie i świetnie służyło jako miejsce do zabawy w ciągu dnia, kiedy nie mogłam dziecka pilnować (np, kiedy robiłam obiad). Wtedy sprawdziało się super, bo trudno w nim zrobić sobie krzywdę i miałam 100% pewność, że brzdąc nie ucieknie
Ale do spania tylko łóżeczko tradycyjne. Jeśli mogę coś zaproponować to mam kilka uwag, po pierwsze łóżeczko musi mieć możliwość regulacji, pewnie wszystkie teraz mają ale to mimo wszystko podstawa. Jeśli łóżeczko ma zespoloną część do przebierania niemowlaka to staje się nieustawne, może być trudno zagospodarować pokój malucha. Lepiej kupić przebierak i położyć go na łóżeczku (są takie, mają długość szerokości łóżeczka), jak dziecko wyrośnie to się go zdejmuje i tyle. Łóżeczko z kółkami wydaje mi się niefunkcjonalne, powinno raczej stać stabilnie, zwłaszcza jak maluch będzie uczył się chodzić (po zewnętrznej stronie). Mój syn czesto korzystał z tej podpórki jak ja krzątałam się po jego pokoju. Fajną rzeczą wydaje mi się część pod łóżeczkiem na pościel, choć sama nie miałam i kojarzy mi się trochę z hodowaniem roztoczy to jednak może to być przydatne dla utrzymywania porządku. Nie podobają mi się łóżeczka z zabudowanymi bokami, lubiłam móc z każdej strony zerknąć na malucha czy wszystko ok, takie płyty po bokach ograniczają to.
Wyjmowane szczebelki mogą być przydatne, mój brzdąc najpierw bał się tej dziury przez którą można było czmychnąć z łóżeczka, później chętnie z niej korzystał. Dzieki temu też nauczył się sam kłaść się spać, jak czuł się senny to po prostu wchodził do łóżeczka, później nie miałam problemu z położeniem go spać, sam to robił.
Takie łóżeczko służyło nam 1,5 roku, później już przeniósł się na normalne łóżko. Niektóre dziecięce łóżeczka można przystosować do tego drugiego etapu, zdejmuje się niektóre elementy i łóżeczko zamienia się w pierwsze łóżko, to też wygodne, dłużej maluch może z niego korzystać.
Reszta to już kwestia wyboru koloru i fasonu
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując