Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-21, 14:12   #437
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie rozumiem?.... Przecież zwierzęta nie są zdołowane i chore dlatego, że są małe czy duże? Tak samo "dla zabawy" sa traktowane inne zwierzęta, np. większość psów czy kotów. Rasowe psy też są wytworem sztucznym, a nikt się nad nimi nie rozczula, że są chore i nieszczęśliwe (pomimo że czasami naprawdę są chore albo co najmniej bardzo podatne na choroby, wskutek manipulacji genetycznych).
Oj...nie zrozumiałyśmy się...
Nie sa zdołowane z tego tytułu, że są małe czy duże tylko dlatego, że małe są "źle" traktowane...żle w sensie nie tak jak powinny..
czyli nie mam tu na myśli , że są bite głodzone tylko wręcz odwrotnie...

jak człowiek zobaczy coś takiego małego to od razu włącza mu się efekt "misiu-pysiu jaki słodziutki" - a to wcale nie jest misiu-pysiu tylko normalne, żyjące zwierzę, wymagające takiej samej pracy jak duże

chodzi mi o efekt zagłaskania na śmierć

ja osobiście mam do tylko do czynienia z koniowatymi nie raz, nie dwa widziałam , słyszałam żale weterynarzy na temat tych słodziutkich kucyków trzymanych dla ozdoby - chodzące psychiczne cierpienie mimo, że z ludzkiego punktu widzenia ma wszystko

tak jak wiele ras kotów i psów zostało wyprodukowanych dla widzimisię hodowców tak samo (a może tym bardziej) miniaturki zwierząt to dla mnie moralnie nie do zaakceptowania...sztuczny twór wyprodukowany nawet nie chcę wiedzieć jakim kosztem....pełna degeneracja rasy.
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora