Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Przygotowania do CPE
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-24, 15:30   #14
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Przygotowania do CPE

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Tak jest, nie mogę teraz znaleźć dokładnej daty tej zmiany Jeśli zda się CAE na A, dostaje się dyplom z potwierdzeniem znajomości języka na poziomie c2, a jeśli zda się na D, dostaje się papierek z informacją znajomości na b2.


Chyba FCE?
Bądźmy realistami: nie da się ominąć danego poziomu w języku, one się przecież zazębiają i jeśli teraz tego nie nadrobisz, potem będziesz się tylko denerwować i frustrować. Jakby dało się tak magicznie przeskoczyć, to ludzie początkujący od razu braliby się za c1 albo c2, co to za różnica
Jeśli będziesz chodziła do porządnej szkoły językowej, po zrobieniu Ci testu nawet nie będą chcieli słyszeć o takim pomyśle, żeby z B1 przeskoczyć na C1, to niebo a ziemia. Wiem, po sobie, ale u mnie była różnica kursu pre-CAE i CAE i na ten drugi nie chcieli mnie przepuścić, mimo że różnica jest już bardzo niewielka. Wtedy mnie to denerwowało, ale teraz ich rozumiem.
Ja w sumie nawet nie wiem jakie są zasady przystępowania do tych certyfikatów, nigdy nie miałam z tym styczności. Na jakich zasadach określają do którego można podejść?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując