Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - program pielegnacji dla mnie-prosze o porade
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-22, 12:03   #5
maxiona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 72
Dot.: program pielegnacji dla mnie-prosze o porade

Ja miałam podobne problemy.
I krok
Na początku zmieniłam środek do mycia twarzy, zastosowałam piankę Citrobiotic, potem przeszłam na Cetaphil (emulsja, może być stosowany bez wody). Stosuję go już rok, myję najpierw samą emulsją (zmywa również makijaż, odpadają specjały do usuwania makijażu i mam jak to się mówi 2w 1), potem spłukuję wodą. Twarz, szyję i dekolt osuszam (nie wycieram!) ręcznikiem papierowym.
II krok
Można zwilżyć twarz wodą termalną, tonikiem bezalkoholowym, hydrolatem. Ja zamiennie stosuję raz wodę termalną (delikatnie ścieram płatkiem kosmetycznym)
raz hydrolat oczarowy (żeby zwęzić pory mam nadzieję).
III krok
Jeśli użyłam wody termalnej to od razu smaruję twarz serum z vit. C, jeśli tonik lub hydrolat serum najkładam po odczekaniu 10-15 minut. Pod oczy kładę kremik.
IV krok
ok. 10 minut po nałożeniu serum nakladam filtr, znowu czekam 10 minut i wtedy już makijażyk nakladam albo tylko przypudrowuję się skrobią
Może wydawać się to wydłużone w czasie, ale ja zaczynam od twarzy i doszłam do takiej wprawy, że w międzyczasie biorę prysznic , myję włosy i suszę, piję kawę , jem śniadanie. Razem z jazdą na rowerku stacjonarnym zajmuje mi to 1,5 godziny. Makijaż minimalistyczny: cień, kreska na górnej powiece, tusz na rzęsy, odrobina bronzera, błyszczyk na usta.
maxiona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując