Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PYTANIA I ODPOWIEDZI na temat paznokci żelowych (nawet na te najgłupsze)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-26, 00:21   #18
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: PYTANIA I ODPOWIEDZI na temat paznokci żelowych (nawet na te najgłupsze)

1.jesli bede chciala utwardzic sobie paznokcie zelem to mozna przy tym wymodelowac troche ksztalt paznokcia?
Tak! Możesz sobie wymodelowac jaki tylko chcesz kształt!

2.co to znaczy: przymrozic pazurki?
To znaczy, ze należy je na chwilę wsadzić do lampy, a następnie wyjąć i czynić dalej co się chce

3.zel biały kiepko/źle mi sie utwardza / nie chce mi się utwardzić.
Powodów może być kilka. W lampie SA zbyt slabe zarowki, albo stare i należy je wymienic, albo trzymasz je zbyt krotko w lampie, albo dajesz zbyt duzo zelu. Trzeba pamiętać, ze zel white ma w sobie duzo pigmentu, stad mogą pojawiac się problemy przy utwardzaniu.

4.Jak wypiłować żel od spodu paznokcia?
Najłatwiej byłoby uzyc frezarki, ale jeśli nie posiadamy takiego urzadzenia, to można zastosowac maloprofesjonalny sposób. Patyczek do manicure owijasz "papierem sciernym" zerwanym z pilnika (pilniki papierowe dadzą sie łatwo rozszczepic na mokro, po czym przyklejasz papier do patyczka.
Tym możesz czyścić paznokcie od spodu.
Drugim sposobem może być zakup „domowej frezarki” czyli pilnika elektrycznego/urzadzenia do manicure

5.kiedy mam zrobic kwiatka z akrylu? przed polozeniem nablyszczacza? czy w drugiej warstwie zelu?
są dwie metody
mozesz zrobić na szkielecik który później całkiem zalewasz żelem
lub na wymodelowany już żelowy pazurek który jest zmatowiony i wszystko nabłyszczasz.

6.Jakie tipsy polecacie? Przezroczyste czy też nie.Jeśli przezroczyste to jak zrobić aby "ciapki" od kleju nie prześwitywały?
Powstale ciepki, to zapowietrzenia, nie powinno ich być- tips jest zle przyklejony. Musisz poćwiczyć przyklejanie. Polecam sposób na tzw "oliwke” – kiedy dojdziesz do wprawy tym sposobem, możesz zaczac używać kleju.
Co do rodzaju tipsow, to clear SA najbardziej uniwersalne. Można zrobic na nich dosłownie wszystko. Zarówno french jak i zatopisz ozdoby.
Mleczne sprawia, ze paznokiec będzie wyglądał bardzo naturalnie, natomiast tipsy białe ulatwia początkującym stylizacje typu french.
Są tez tipsy kolorowe typu french.
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.

Edytowane przez aga01
Czas edycji: 2009-03-01 o 19:52
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora