Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-27, 12:46   #1147
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Wampierz dziekuje Ci za porady,ale Ja chyba dobrze swoj typ okreslilam,jako LATO ? ale zastanawia mnie ,dlaczego nie pasuje mi ,postarza,przygnebia mnie kolor ciemny szary-niby powinien pasowac do LATO ,alwe w tym odcieniu mi bardzo niekorzystnie.,
A robiłaś sobie przymiarkę?

To może być zły szary, np. zbyt ciepły, zbyt zgaszony, za czysty... I jak earthpace mówi, nawet jeśli widzisz, że bardzo chłodne kolory są najlepsze, to jeszcze trzeba sprawdzić czy na pewno lato a nie zima.

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
o rany, dzięki! ale zgłupiałam patrząc na te palety
nie mogę się zdecydować między chłodną zimną, ciemną zimą a jasnym latem i chłodnym latem
(łagodne lato byłoby fajne jakby nie było takie rozbielone)
ale masz rację na bank nie jestem wiosną ani jesienią
Przymierzaj, przymierzaj, możesz się zdziwić.

Łagodne lato jest nie tyle rozbielone, co zgaszone mocno. Zakres kontrastu jest dość duży, jedni mają niski kontrast i potrzebują kolorów zgaszonych, ale niezbyt kontrastowych, inni mają dość wysoki kontrast (ale nie skrajnie wysoki), mogą wręcz robić wrażenie zimy, ale zimowe kolory są dla nich za czyste. Tak, że nie każdemu łagodnemu typowi jest dobrze w niskim kontraście.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Zima prawdopodobnie odpada jeśli nie tolerujesz czystej czerni i bieli..
Ale żeby to stwierdzić należy najpierw wykonać staranną autonalizę-przymiarkę. Bo jednak większość osób coś nowego podczas niej odkrywa - u jendych jest to niespodzianka co do większej ilości kolorów albo zupełnie inny typ, niż podejrzewali, u innych nawet jeśli się potwierdzają ich przypuszczenia to zwykle jakaś pomniejsza niespodzianka typu kolor, którego by nigdy nie założyli okazuje się twarzowy albo odwrotnie, jeden z ich ulubionych okazuje się raczej średni.

Zwykle typy skrajnie chłodne czy ciepłe łatwiej wpadają same na to, że muszą unikać kolorów z przeciwnej strony koła barw, ale też np. przez to unikają np. chłodnego cytrynowego albo ciepłego błękitu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora