Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytania i porady fryzjerskie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-14, 23:01   #1791
MPdiva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez foxy313 Pokaż wiadomość
właśnie to jest mylące, bo jedna fryzjerka mówiła, że popiele mogą wyjsc zielono na blondach, a druga, że to natura wychodzi zielono, wiec ja juz nie wiem..
zgłupialam przez to forum, nawet nie mam pojecia jaką teraz farbe polożyc na moje rozjasnione rozjasniaczem wlosy! chcialabym ladna perle, opalenizujacy kolor, ale nie wiem czy jak kupie 10,21 to bedzie ok, bo wlosy mam po rozjasniaczu, wiec biale nie sa, ale jasne na pewno.. i na jaki czas wtedy farbe polozyc, bo na pewno nie na 40-50 min.. masakra
Jeśli położysz na blond (trochę wpadający w żółć) popiel lub inne chłodne kolory to może wyjść zieleń. ŻÓŁTY + NIEBIESKI= ZIELONY (sprawdź sobie koło kolorów) aby uniknąć takiego efektu do farby trzeba dodać czerwonego pigmentu, ale odrobinkę (kropelkę) czerwień niweluje niechcianą zieleń. Można też zaryzykować i po farbowaniu, gdy wyjdzie zieleń, nałożyć na włosy przecier pomidorowy

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Jeżeli to było do mnie to powiem Ci, że obecnie kładę na włosy chłodne blondy na poziomie 10. Zafarbowanie od razu na rudo lub nawet na złoto boję się, że spowoduje iż będą miały zieloną poświatę, a o typowym glonie już nie wspomnę. Także chyba raczej nie zaryzykuję położenia od razu docelowego koloru. Chociaż raz zafarbuję je naturalnym blondem. Tak się składa, że włosy mam bardzo krótkie więc zniszczenia jakiegoś tam nie będzie. Zresztą podcinam je co 1.5 miesiąca. Wiem, że rudy dość szybko się wypłukuje, miałam już wszystkie możliwe kolory na głowie nawet czarne Lubię zmiany, a rudy na jesień będzie idealny. Ale myślę o takim bardzo jasnym. Wściekła marchewka nie dla mnie.
Tak jak wspomniałam, farbując na rudy (który ma czerwony pigment, a czerwień niweluje zieleń) nie powinno wyjść źle. Zieleń wychodzi, gdy np. na zżółkłe włosy położymy zimne odcienie takie jak np. popiel.
MPdiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując