Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Fotografowanie dzieci - moje początki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-09-25, 20:17   #2
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Fotografowanie dzieci - moje początki

Cytat:
Napisane przez agnesss25 Pokaż wiadomość
Witam!
Fotografią zaczęłam się interesować odkąd pojawiły się moje dzieci.Tak się składa,że mam dobry aparat (Nikon D5000) i dwie sliczne modelki w domu Na poczatku pstrykałam byle jak, byle co.Teraz zaczęłam zwracac uwagę co i jak fotografuję.
Zdjęcia robię dla siebie.Chcę ,aby dzieci miały kiedyś pamiatkę.Chciałabym jednak, aby zdjęcia były naprawdę ładne.Mam duży zapał i chęci i myslę że wyczucie estetyki co u fotografa potrzebne bardzo
Wiem, że zdjęcia które pokażę nie są zbyt ostre ( nie za bardzo wiem jakim programem robić takie zdjęcia portretowe)Zdaję sobie sprawę ,że przydałby się do tego jakiś fajny obiektyw.Obecnie używam nikkor 18-55mm.Nie da się nim za bardzo uzyskać ładne głębi ostrości co przy portretach jest bardzo ważne.

Proszę o ocenę i jakieś wskazówki dot.zdjęć.Obrabiam programem Picasa.
Jestem amatorem - samoukiem , proszę o wyrozumiałość.
Nie podoba mi się to sztuczne rozmycie. I sepia nie bardzo pasuje do dzieci, unikałabym tego typu przeróbek. Zwracaj uwagę na tło - na pierwszym zdjęciu framuga drzwi bardzo odwraca uwagę od dziewczynki. Poczytaj trochę o zasadach kadrowania - ustawianie tematu zdjęcia w centrum to niekoniecznie dobry pomysł a widać, że masz do tego tendencję. Tak czy siak, z Twoich zdjęć przebija wrażliwość i talent, ćwicz i pokazuj efekty
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując