Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak nauczyć psa przychodzenia do nogi?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-30, 12:08   #7
bangsa
Raczkowanie
 
Avatar bangsa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 302
Dot.: Jak nauczyć psa przychodzenia do nogi?

Cytat:
Napisane przez Annabelle Pokaż wiadomość
Bardzo przepraszam ale myślę, że bokser nie wylata się na kilkumetrowej lince

Bokser wylata sie nawet na metrowej lince,jeśli będzisz z nim biegała,bądz jak napisano wyżej-jeżdziła rowerem.Chyba wiadomo ze z psem trzeba aktywnie spędzac czas,a nie puścic luzem-niech sobie polata,zeby sie wybiegał.

Znam doskonale tą metodę, przeczytałam kilka książek o tresurze psów. Twój pomysł zaczerpnięty jest z książki p. Brzezichy, o ile się nie mylę. Jednak nie sprawdza się ona w moim przypadku, czyli gdy pies pomimo mojej komendy ucieka do innego psa.
Pomysł ten nie jest zaczerpniety z ksiązki, tylko nauczył mnie tego szkoleniowiec u którego bylam z psem na szkoleniu.U nas,jak i u wielu innych psów które na szkolenie uczęszczały,sposób sie sprawdził,i psy są niemal w 100% odwołalne,bez względu na to co sie dzieje na podwórku ciekawszego.
Piszesz ze "pies pomimo mojej komendy ucieka do innego psa"-wiec chyba jednak nie stosowałas ten metody o której ja pisze,bo w tej motodzie która stosowalismy na szkoleniu zaczyna sie od odwołania psa na smyczy,potem przechodzi sie na linke,potem stopiowo pies biega luzem dopiero.Wiec jak w początkowym etapie,kiedy pies powinien uczony byc na smyczy,pies moze ci uciec ??

Co do tego co pisała poprzedniczka,że będziesz miałą nauczke,to z tego co ja zrozumiałam nie chodzi o to ze twój pies będzie pogryziony kiedys to mzoe zrozumie że tak nie wolno.Tylko zrozumiałam to tak,ze moze nauczysz sie psa pilnowac po fakcie,jak cos złego mu sie stanie.

Pamiataj,ze każdy jest odpowiedzialny za zwierzaka którego posiada.I wg mnie puszczanie psa luzem,zeby sie wybiegał,chociaz sie nie słucha i nie jest odwołalny,jest pójściem na łatwizne,bo pies równie dobrze moze sie zmęczyc godzinnym spacerem na smyczy w lesie,bieganiem z tobą w parku,czy biegiem przy rowerze,mozesz uprawiac z nim psie sporty (agility).
Jesli sama nie potrafisz psa nauczyc przychodzenia,chociaz tyle książek o tresurze sie naczytałaś,a w praktyce nie wychodzi,to moze warto iśc z psem do szkoleniowca ??
bangsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując