Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dziewczynka 9 lat boi się spać sama - co robić ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-14, 03:59   #10
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Dziewczynka 9 lat boi się spać sama - co robić ?

jedna moja koleżanka ma identyczny problem, jak Ty, a mianowicie jest po rozwodzie już kilka lat, znalazła nowego partnera, zamieszkali u niej razem w mieszkaniu, a młoda /9-10 lat/ nadal przychodzi do nich do łóżka i chce razem spać-oczywiście po środku. na dodatek jest bardzo nieufna do obcych i taka zamknięta w sobie.
moim zdaniem, twój narzeczony, o ile zależy mu na dobrej przyszłości dziecka, powinien sam wybrać się do psychologa i ustalić tok postępowania wobec córki. ona potrzebuje bardzo dużo wsparcia, o które prosi się sama, i myślę, że kiedy je otrzyma, to sama zacznie zasypiać. jest jednak też druga opcja, że śpiąc tak z wami, ukształtuje się w niej osobowość zależna i będzie wisieć jak bluszcz na innych ludziach. ogólnie-to jak teraz z nią postąpicie będzie miało kolosalny wpływ na ułożenie sobie przez nią życia w przyszłości. jeżeli nie dacie jej wsparcia, ona może stracić poczucie własnej wartości, mieć myśli samobójcze, zacznie gorzej się uczyć po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. nie jestem psychologiem, ale czytałam sporo książek, z których jasno wynika, że brak poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie rzutuje na możliwość stworzenia udanego związku już w dorosłym życiu, dlatego myślę, że warto jej pomóc w tym trudnym dla niej okresie.

sama pomyśl, jak Ty byś się czuła, gdybyś nie była pewna, czy zaraz nie wylądujesz u innego wujka, a matka karze ci uznać jego dom za swój. to jest takie trochę jednak rozchwianie. dziewczynka potrzebuje teraz dużo wsparcia i je wam obwieszcza. i cieszcie się z tego, że jest komunikatywna na ten sposób, ona mówi niejako wprost, na swój dziecięcy sposób.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując