Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki M.A.C
Wątek: Kosmetyki M.A.C
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-16, 16:42   #169
KAROLCIA171
Zadomowienie
 
Avatar KAROLCIA171
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 513
Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
SisleyS wielki buziaki



Karolciu mój mac nie miał mega drobin, miał ich sporo ,ale te drobinki nie były podobne do brokatu czy coś,to były raczej takie zatopione ''iskierki'', po dwóch użyciach z tej warstwy nic nie pozostaje, a w pudrze gdzieniegdzie na pewno znajdzie się iskrząca drobinka, ale to raczej matowy puder
Co do Ebay, to głównie ebay.com, najwięcej przedmiotów z USA jednak, ceny są ok, ale ceny za przesyłkę są porażające w dodatku sprzedawcy nie tylko liczą sobie cenę przesyłki ,ale też cenę prowizji dla Ebay i dla PayPal, dodatkowo jeszcze PayPal zabiera malutką prowizję także to tak cenowo nie jest do końca słodko, zależy też na jaką okazję trafisz
Na przesyłkę czekasz tak standardowo do dwóch tygodni, czasem dużo więcej, na jedną przesyłkę czekałam dwa miesiące
A dużo też ryzykuje się kupując na Ebay, bo biorąc najtańszą przesyłkę ok10-20 dolarów za powiedzmy dwa przedmioty (to też zależy) bierzesz przesyłkę listem zwykłym, bez żadnych potwierdzeń, tak jak u nas list zwykły...list priorytetowy to dwukrotnie taki koszt, bynajmniej tak sprzedawcy sobie liczą, bo naprawdę przesyłka zwykła z USA to jakieś 3-5 $
Ostatnio np zamawiałam 5 mini paletek, takich malutkich ok4-5cm na 3cm i za przesyłkę sprzedawca chciał 40$, za zwykłą przesyłkę...także ważne jest również sprawdzać koszty przesyłek, bo teoria nieco różni się niestety od praktyki i niby okazja okazuje się czasem przepłaceniem za przedmiot
A co jeszcze ostatnio się dowiedziałam, niektórzy przewoźnicy z USA niezezwalają na ubezpieczenia paczek m.in do Polski, podobno było tyle reklamacji (tyle paczek ginęło) , że w ogóle wycofali tą opcję do niektórych państw np właśnie do Polski, Włoch...po prostu tyle co mieli reklamacji i zwrotów przestało być jakkolwiek opłacalne, bo za normalne ubezpieczenie na 100$ płaci się 2-5 dolarów, czyli płacisz te 2-5$ ,a jak przesyłka zaginie to możesz odzyskać równowartość na którą ubezpieczono przesyłkę czyli 100$...

Mam nadzieję ,że nie zagadałam ja ostatnio troszkę się rozczarowałam kupując na ebay...ale są plusy i minusy, trzeba być przede wszystkim ostrożnym
Nie zagadalas dziekuje slicznie za ywczerpujacy opisik
Ech to faktycznie nie jest tak kolorowo
KAROLCIA171 jest offline Zgłoś do moderatora