Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 07:36   #718
nunka10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Angry Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Hej.
Ja również walczę z tym samym nałogiem, obgryzaniem głównie skórek (paznokcie są ok)...przed chwilą na dzień dobry przeczytałam artykuł w Internecie o tym jakei są skutki obgryzania paznokci i skórek dla naszego organizmu!to jest straszne..ale prawidziwe.. O razu postanowiłam poszukać jakieś forum..aby sprawdzić czy ten problem dotyczy również innych..i tak się tutaj znalazłam..mam postanowienie- chcę z tym walczyć ale jak???
czytałam o tych wszystkich sposobach-typu gorzki lakier, tipsy, żucie gumy, których w sumienie stosowałam...i zastanawiam się czy to wystarczy??
myślę że to jest poważniejszy problem związany ze stresem (choć nam moze się wydawać że tak naprawdę nie mamy powodu do stresu), nałogiem, psychiką..
czy może się okazać że jedynym wyjściem z sytuacji będzie terapia u psychologa?? czy ktoś z takiej pomocy korzystał??
czy faktycznie można sobie poradzić z tym problemem samemu..ja próbuję walczyć ze sobą, ale mi nie wychodzi.
Moje skórki nie wygladją aż tak tragicznie, bo jak tylko przestanę Się "nad nimi znęcać" to zaczynam je pielęgnować, kremem, oliwką itd ale nie o to chodzi...
chodzi o to aby zupełnie się pozbyć tego nałogu i umieć sobie radzić ze swoimi emocjami
nunka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując