Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dotacje, dofinansowanie, fundusze unijne - z PUP, UE etc. - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-09-18, 18:31   #36
miedziana_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: uwaga dotacje z unii na własną działalnośc mogą się wkrótce skończyć!

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
brak wymogów, możesz się dziś zarejestrować i dziś aplikować o środki
jeszcze taka jedna mała uwaga: dowiedziałam się w urzędzie pracy, że trzeba mieć wykształcenie adekwatne do kierunku założenia działalności gospodarczej, bo działa to na zasadzie samozatrudnienia. Trochę nie wyobrażam sobie tego w praktyce, bo ja studiując budownictwo formalnie nie mam jeszcze wykształcenia w tym kierunku a chciałabym założyć własną działalność - wykończenia wnętrz. Wykształcenia jako takiego nie mam - bo studia w trakcie właściwie nic nie znaczą, skończyłam tylko ogólniak, co jakby zdaniem pani w urzędzie zamyka mi drogę. Z drugiej strony do tego typu robót wykończeniowych nie trzeba mieć uprawnień. Tak więc muszę jeszcze trochę poczytać, chociaż w samym wniosku i regulaminie napisane jest, że wykształcenie jest BRANE POD UWAGĘ a nie jak powiedziała urzędniczka WYMAGANE.
A, i jeszcze jedno - przez rok trzeba rozliczać się z urzędem pracy i w tym czasie musi to być działalność gospodarcza jednoosobowa. Czyli przez rok nie można wchodzić w żadne spółki ani też zatrudniać pracowników na umowę o pracę - ale np. na umowę zlecenie lub umowę o dzieło jak najbardziej.
To tyle z tego co ja wiem życzę powodzenia i trzymajcie kciuki za mnie
miedziana_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując