Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-26, 22:28   #4471
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
tormentiol to jest dobry na wszelkie kaszki uczuleniowe, te straszne gęsie skórki czerwone i swędzące jak smarowidło jakieś zaszkodzi, o ile ktoś nie ma uczulenia

Mi na podrażnienie zawsze dobrze robił napar z lipy i Alantan krem plus

Przy pieczeniu i uczuciu rozgrzanej skóry nie polecam tłustych, "nie przepuszczających" maści opartych np. na wazelinie bo rozgrzanie jest jeszcze większe.
Problemów z alergiami nie mam. Kończy się lato, więc chciałabym sięgnąć po jakieś kwasy np., a to niestety wiąże się ze skutkami ubocznymi.
Tormentiol jest na cenzurowanym w związku z zawartością kwasu borowego, którego nie powinno się stosować u dzieci. Ta maść go nie zawiera, jest tylko ekstrakt tormentiolowy oraz oczywiście cynk i witaminy. Zwrócił moją uwagę, bo z opisu wynika, że kolorystyka kremu nawiazuje do koloru skóry zmniejsza widoczność podrażnień. Prawdopodobnie jest beżowy. No i tani. Gorzej z konsystencją, bo tłustości to się raczej trzeba spodziewać. Chociaż takich "ratowników" nie stosuję długotrwale, to środki doraźne.

Alantanu używałam kiedyś, ale teraz namnożyło się smarowideł pod tym szyldem i nie mam rozeznania.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora