Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do Szefa: Upomnienia, ostrzeżenia.
Wątek: Do Szefa: Upomnienia, ostrzeżenia.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 17:58   #16
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Upomnienia, ostrzeżenia.

Ja również popieram ten pomysł.
Zwłaszcza w przypadku byków. Nie zwrócenie uwagi komuś na błędy jest w pewnym sensie cichym przyzwoleniem na ich popełnianie. Mamy udawać, że makijarz i wogule ten perfum są ok?! A my jesteśmy ślepe...?! Przecież niedbalstwo w wypowiedzi jest brakiem szacunku do innych osób.

Jestem od kilku lat aktywną użytkowniczką innego portalu i tam już w regulaminie jest napisane, aby dbać o poprawność językową swoich wypowiedzi. Można bezkarnie (oczywiście w granicach dobrego wychowania - bez ubliżania i wyśmiewania) zwrócić uwagę innej osobie, że popełnia błędy/nie używa znaków diakrytycznych i interpunkcyjnych/dużych liter itp. Najczęściej jest to w formie prośby, np. "Czy mógłbyś używać dużych liter i znaków przestankowych?" lub "Na tym portalu dbamy o poprawność językową. Nazwy mieszkańców miast piszemy małą literą". Jeszcze nie spotkałam się tam z agresją czy wyśmiewaniem ze strony poprawiacza. Jeśli ktoś reaguje emocjonalnie, to jest to osoba, która popełnia błędy...
Ja tam wolę, żeby ktoś mi publicznie wytknął byka, niż żebym się kompromitowała jego dalszym popełnianiem.

A ostrzeżenia i upomnienia bardziej przydadzą się osobom powielającym wątki, których jest na forum pod dostatkiem.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2010-11-26 o 18:29
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując