Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyniki badania wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 10:50   #24
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wyniki badania wzroku

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Ponieważ korzystam z wytycznych, a na podstawie tego wyniku w tym konkretnym badaniu można powiedzieć, że mieści się w normach, które przewidują takie odstępstwa jako fizjologiczne.
Przecież napisałaś wcześniej że na podstawie tego wyniku z badania komputerowego nie można stawiać diagnozy.
Moim zdaniem jeżeli zakładamy, że wynik badania nie jest jednoznaczny i nie można na jego podstawie diagnozować pacjenta, to nie możemy na podstawie tego wyniku powiedzieć komuś że jego wada mieści się w granicach normy. Bo to jest diagnoza.


Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Ale idąc Twoim tokiem rozumowania "nie można opierać się na subiektywnych opiniach pacjenta" można wywnioskować, że Twoja subiektywna opinia dotycząca poprawy komfortu tez może być nieprawdą.

Warto też dodać, że potwierdziłam także konieczność dalszej diagnostyki przy pomocy innych technik.

fiolka85 - może masz na kompie teksty źródłowe, które omawiają postępowanie w rozpoznawaniu wad refrakcji. Chętnie poczytałabym i porównała na ile są one spójne z tym czego mnie ostatnio uczono.
ja napisałam że czasami nie można się opierać na subiektywnych wrażeniach pacjenta, bo pacjentowi wydaje się że jest dobrze a wyniki badania wskazują na coś innego.
Chodziło mi o to że Ty zapytałaś czy masz jakieś subiektywne objawy.
Takie pytanie nie jest zbyt trafne ponieważ, po pierwsze pacjent nie wie dokładnie o co ty go pytasz i prawdopodobnie odpowie że nie.

Moja poprawa komfortu widzenia nie jest subiektywna, można ją zmierzyć. W korekcji ( którą Ty uważasz za zbędną, bo moja wada mieści się w granicach normy i nie miałam subiektywnych objawów) mam lepszy wynik
ostrości widzenia ( chociaż bez korekcji moja ostrość jest w normie)
heteroforii ( chociaż bez korekcji heteroforia jest w normie)
zakresów wergencji ( bez korekcji też były w normie
sprawności akomodacji ( bez korekcji też była w normie).
I dodatkowo mam subiektywne odczucie że moje oczy mniej się męczą i to faktycznie może mi się tylko wydawać ale pozostałe wyniki są obiektywne.

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2011-03-22 o 10:52
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując