Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-18, 22:43   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Od razu zaznaczam, że wiem, że nikt tu nie jest jasnowidzem Ale może znajdzie się ktoś, kto spotkał się z takim przypadkiem, jak mój i będzie umiał coś doradzić.

Mówiąc w skrócie - przez bardzo długi czas obgryzałam skórki przy paznokciach. Nie pamiętam dokładnie, jak długo, ale coś koło dziesięciu lat. Od grudnia już praktycznie tego nie robię, czasami jeszcze zdarza mi się obgryźć jakiś zadziorek, ale generalnie, trzymam się.

Skórki się pogoiły, ale nadal całe końcówki palców mam czerwone. Nie dziwi mnie to, w końcu przez długi czas były permanentnie, delikatnie mówiąc, podrażnione. Pytanie jest takie - czy jest szansa, żeby to się kiedykolwiek zagoiło do końca? Żeby te palce wyglądały normalnie? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę wspomóc ten proces?

Obecnie staram się jak najbardziej nawilżać skórki, na noc nakładam oliwkę Eveline lub Miss Sporty, po każdym myciu kremuję dłonie, a gdy mam wolną chwilę, nakładam na skórki i paznokcie balsam 2x5 lub eliksir nawilżający Lovely. Nie radzę sobie na razie z odsuwaniem skórek, więc je wycinam, ale cały czas próbuję i mam nadzieję, że w końcu się tego nauczę.
Może dodaj do tego jakiś silnie nawilżający olej np. jojoba, kokosowy itp. Chodzi mi o oleje naturalne, podejrzewam że w niewielkich pojemnościach jakie są Ci potrzebne do skórek nie powinny kosztować dużo. Ja bardzo długo obgryzałam skórki i paznokcie, w końcu się zawzięłam i przestałam, i obecnie mam piękne i skórki i paznokcie, wszystko się wygoiło i nie ma nawet śladu. podejrzewam że u Ciebie będzie tak samo, jednak to potrzebuje niestety czasu Pamiętaj też o porządnym nawilżeniu dłoni. Warto zakupić sobie dobry krem odżywczy i aplikować na noc.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując