Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki - jakie wybrać.?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-14, 18:28   #39
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez vauka Pokaż wiadomość
O, zapomniałam o wrzucaniu błyszczyków do kubka z ciepłą wodą. Szczególnie tych z pędzelkiem. Nawet na Youtube był film od słynnej MichellePhan.

Po podgrzaniu błyszczyk spływa ze ścianek na dół, wcześniej na pędzelku nie było nic, a potem okazuje się że została nam jeszcze 1/3 albo więcej. Akurat producenci tak projektują tubki, że niby pojemność jest spora, np 15 ml, ale że nie możemy wycisnąć wszystkiego, zużywamy marne 10ml i musimy kupić następny egzemplarz. Ja się nie daję
Nie praktykowałam tego sposobu, ale wiele razy wkurzało mnie, że błyszczyk jest tak gęsty, że żadnym sposobem nie da się go wydobyć i spora część zawartosci zostaje w górnej częsci opakowania. Zaraz znajdę jakiś niezużyty do końca i wypróbuję ten sposób.
Rozcinam też tubki z kremami, szczególnie tymi gęstymi do rąk lub mleczkami do ciała. Często jest tam jeszcze tyle kremu, że używam go przez kilka dni. Podobnie zużywam resztki balsamów do ust, których zużywam całkiem sporo.
Nie traktuję takich sposób jako skąpstwa. Uważam, że to rozsądne zachowanie.

Skąpstwem jest to, że ktoś nie kupi sobie potrzebnego kosmetyku, bo nie chce wydawać na niego pieniędzy, ale potrzebuje go, więc podbiera np. siostrze, lub chodzi po sklepach wypraszając próbki, żeby przez jakiś czas nie kupować kosmetyków, a nie dlatego, że chce wypróbować coś nowego.
Albo to, ze ktoś kupuje najtańszy kosmetyk, który mu nie służy i używa go wmawiając sobie, ze jest super, po to, zeby nie wydać kilku zł na inny lepszy, niekoniecznie drogi kosmetyk.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując