Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-03, 17:39   #122
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Witam Dziewczyny, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Widziałam tego Badgera anti-stress i zastanawiałam się czy to pic na wodę czy faktycznie działa. Uspokaja faktycznie?
Niestety anty-stresa nie używałam jeszcze prawie wcale, więc niewiele mogę o nim powiedzieć. Natomiast mi bardzo pomógł ich sleep balm, serio poprawił jakość mojego snu. To się wszystko opiera na aromaterapii, czyli wiadomo, że efekt nie będzie jak po chemicznych lekach, ale jak na takie zwykłe działanie olejków eterycznych to byłam zdumiona efektem jaki dawał Badger.
Natomiast działanie tego balsamu anty - stresa opiszę jak będę miała sznasę go potestować dłużej

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość

hmm.. a mogłabyś podać jakieś przykłady tych chemicznie brzmiących składników? ja np. nie miałam okazji testować kosmetyków o których piszesz (Organix). Ponadto nie wiem ile np. procent składników naturalnych musi znajdować się w danym kosmetyku by mógł on otrzymać ten certyfikat, stąd może w jakiś kosmetyku z tym certyfikatem znalazłaś te "podejrzane "składniki?
Super, to w takim razie podaję składniki, co do których nie byłam pewna Sprawdzałam je na stronie o bezpieczeństwie kosmetyków i wszystkie były bezpieczne do używania, ale nie bardzo się połapałam czemu one są dostępne w naturalnych kosmetykach (z kremu Organix, ale wszystkie znajdują się przy końcu listy):

a) Saccharide Isomerate
b) Sodium Hyaluronate
c) Tocopheryl Acetate
d) Sodium Benzoate
e) Dehydroacetic Acid
f) Potassium Sorbate
g) Benzoic Acid


Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Linusiaczek – gdzie kupujesz perfumy Pacifica? Pytanie nieaktualnie jeśli mieszkasz w USA – byłam na ich stronie i wiem, że shipping tylko USA i Kanada. Dionis do skórek dobry? I gdzie go kupiłaś? Potwierdzam, że ecocert jest jeden. Podaj nazwy tych podejrzanych składników to rozszyfrujemy. Pamiętaj, że nawet ecocert dopuszcza pewne chemikalia, ale w ograniczonej ilości i takie jak najmniej szkodliwe spośród wszystkich szkodliwych.

Edit: Linusiaczek i CzarnyElf już wiem, że obie z USA. Wpadłabym chętnie do was na jakieś zakupy
Sicilio, z You Tuba wiem, że dziewczyny obchodzą ten problem szukając sklepów w Wielkiej Brytanii, które sprzedają dany produkt i wysyłają do Polski Na przykład wiem, że ten brytyjski sklep ma Pacificę w ofercie, ale nie zdołałam znaleźć żadnego info o wysyłce http://www.himalaya-uk.com/fm_Produc...ainID=5&CatID=
Niestety mają mały wybór zapachów (w USA dostępne 24), ale być może poszerzą ofertę.

Jeśli chodzi o preparat Dionis to lubię. Osobiście częściej używałam Badgera, ale to kwestia tego, że ja mam popękane do krwi ręce i Badger dawał sobie lepiej radę z pomaganiem przy gojeniu. Dionis mi się wydaje bardziej do zwykłych skórek bezproblemowych. Ma taką bardziej stałą konsystencję od Badgera i ładnie pielęgnuje. Zainteresowała mnie firma Dionis, muszę poszperać czy wszystko u nich jest takie naturalne, bo kremy do rąk wyglądają super.

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość

Ciekawia mnie te perfumy w kremie, co mozesz o nich napisac?
A Badger anty-stress rzeczywiscie relaksuje?
Co do antystresa to patrz wyżej
Perfumki.. no więc tak, zainteresowały mnie, bo ich podstawowymi składnikami są: wosk sojowy i kokos! W mojej wersji zapachowej (Spanish Amber) do tego zawarte są: labdanum, sandalwood, geranium i elemi (to chyba mają być roślinne ekstrakty, ale pojęcia nie wiem, który to elemi i labdanum).
Ładnie pachną i ładnie się rozsmarowują, ale oczywiście nie wytrzymają całego dnia. Ja ich po prostu w ciągu dnia ponownie używam, a że pudełeczko jest małe, to nie ma z tym problemu, noszę w torebce. Podoba mi się w nich to, że nadają się dla osób, które drażnią zbyt mocne odurzające zapachy (ja tak mam). W sumie dostępne są też perfumy w sprayu, ale te mnie bardziej zaciekawiły. Jestem z nich zadowolona, ale jednak trzeba pamiętać, że one są jednak mniej trwałe i nie pachną tak mocno jak sztuczne zapachy z dodatkiem piżma. Aha i przy dziwnie brzmiących nazwach perfum zapachy też mogą być dziwne, dlatego lepiej zacząć od kupowania w ciemno czegoś, co brzmi znajomo (typu Lilac, Sandalwood itp . )


Na koniec mam jeszcze pytanie, znalazłam swój krem do rąk idealny, ale z nim też mam taki problem, że parę składników nie brzmi znajomo. To ShiKai, też bardzo często dostępny w eko sklepach. Chciało by się Wam zerknąc na skład?

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-03 o 17:42
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora