Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak dbacie o włosy biochemiczki? Nasze patenty na piękne włosy - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-24, 23:24   #369
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Ochrona włosów latem

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie obciąża nic a nic, ale troszkę skleja i usztywnia - jak lekki lakier do włosów. Ja akurat wgniatam krem plażowy do włosów, więc u mnie to nawet pożądany efekt, nie przeszkadza mi.
Brzmi zachęcająco. Też lubię lekkie usztywnienie.

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
A ja jestem na NIE ze sprayem avonu - skleja i usztywnia niemiłosiernie. W ciągu dnia mam strąki nie do rozczesania a każda próba kończy się szarpaniem i łamaniem. Po całych wakacjach używania tego dziadostwa miałabym włosy w gorszym stanie niż bez jego użycia.
Kurcze, a to mi się nie podoba

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To zrozumiałe, że każdemu pasuje coś innego. Dziwi mnie tylko, że piszesz że aż tak niemiłosiernie skleja - nie zauważyłam tego u siebie. Wyczesuje się bez problemu -szczotką z naturalnego włosia].
Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
ja zakupiłam spray z Orifflame ale nie widzę zadnych efektów- ani nie nawilża ani nie szkodzi by,c może ma tylko chronić włosy przed UV ale to sie sprawzi dopiero na urlopie, jak narazie moje włosy nie są zbytnio wystawiane na promieniowanie
Miałam go rok temu i wg mnie jednak trochę wysuszał, a przynajmniej po paru użyciach moje włosy zrobiły się bardziej szorstkie i zrezygnowałam z tego sprayu. Moje włosy z denatem stanowczo się nie lubią

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Używam Gliss Kur - odżywka w spray'u do włosów farbowanych (dwufazowa). Nie wiem jak ta odżywka chroni, używam jej zbyt krótko żeby to stwierdzić. Mam włosy niefarbowane, brązowe z rudawym połyskiem (który uwidacznia się w słońcu). Zwykle latem mi płowieją. Zobaczymy jak będzie tym razem.

Odżywka ma w składzie kwas mlekowy, olej z pestek moreli (tak sądzę, że chodzi o olej, napisane jest tylko "prunus armeniaca"), pantenol, proteiny zbożowe; nie ma denata! Sporo (chyba sporo?) silikonów.
Ta 30 w nazwie to nie SPF tylko chodzi o to, że "ochrona koloru do 90%, nawet po 30 myciach". Coś musieli napisać...
Z filtrów: niewiele, wyboldowałam. No i może jeszcze te proteiny zbożowe o których pisała L_V. Albo coś co nawet nie wiem że jest filtrem (proszę o korektę)

SKŁAD: aqua, cyclomethicone, phenyl trimethicone, dimethiconol, lactic acid, polyquaternium-16, peg/ppg-18/18 dimethicone, pantolactone, prunus armeniaca, panthenol, cetrimonium chloride, sodium benzoate, parfum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, benzophenone-4, hexyl cinnamal, linalool, buthylphenyl methyl propional, limonene, CI 15985, CI 16255
Też się do tej odżywki przymierzam. Miałam ją w poprzedniej wersji i byłam zadowolona, więc myślę, że i teraz będę, bo chyba w składzie to jej za bardzo nie namieszali, o ile w ogóle.

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Spraye avon robi bardzo różnej jakości. Jak dotąd intensywna kuracja odbudowywujaca i ten spray na lato mają charakter usztywniający jakby były pianką w płynie. Natomiast bez zarzutu uważam mleczko nawilżające - ułatwia rozczesywanie i wygładza.
Ze sprayem na słońce próbowałam kilkakrotnie, niestety nie da rady. W ciągu dnia włosy są zlepione a przy każdej próbie nawet najostrożniejszego czesania grzebnieniem, staje on w połowie długości. Nie mówiąc już o tym jak sztywne (niczym u lalki) są kudły. Mam delikatne i cieńkie włosy jak u dziecka i takie para-pianki od razu wyczuwam.
Coraz bardziej mi się nie podoba to, co piszesz. Miałam ochotę zaryzykować i kupić ten spray, ale skoro jest diametralnie inny od mleczka w sprayu to już sama nie wiem. A nie lubię się zmuszać do używania kiepskich kosmetyków, zwłaszcza tych do włosów.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując