Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-03-04, 13:28   #4684
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Mam sprawę. Nawet chciałam nowy wątek założyć, ale macie w tym dziale taki porządek...
Oleje: neem, laurowy, perilla{pachnotka?} - który z nich byłby najlepszy "na co dzień", do skóry trądzikowej? Kusi neem, ale nieco boję się zapychania. Laurowy podobno świetny i nawilża oraz wygładza skórę, a perilla - silnie antyoksydacyjny i ma mieć dobry wpływ na zaskórniki. I weź tu człowieku wybierz jeden.

jujka Myślę, że oliwa będzie dobra. Ja mieszam masło shea, oliwę, aloesowy krem do rąk Isany i Alantan Plus, to moje odkrycie roku!
Laurowy nie jest wskazany do nakładania bezpośrednio na skórę, powinien być rozcieńczony np z kremem czy innym olejem. Tak wyczytałam gdzieś po tym, jak zrobił mi masakrę i poparzył mi skórę, a nakładałam go tylko punktowo na wypryski, oczywiście w formie nierozcieńczonej. Druga kwestia jest taka, że niestety śmierdzi, raczej tylko na noc się nadaje, chyba, ze wymieszasz z czymś co zneutralizuje ten zapach.

Neem też śmierdzi, ale jest delikatniejszy. Ja się zastanawiam nad tamanu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-03-04 o 13:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora