Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy warto zakładać aparat ortodontyczny
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-26, 19:42   #56
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: Czy warto zakładać aparat ortodontyczny

My planujemy ślub na 2016 rok właśnie min. przez to, że w tym roku założyłam aparat :P Nie miałam dużej wady, a przynajmniej tak mi się wydawało, jednak ortodonta widzi rzeczy, o których my, laicy, nie mamy bladego pojęcia

Zdecydowałam się na aparat ceramiczny. Kosztował sporo, bo 2500zł za łuk, więc 5tyś za samo założenie zapłaciłam.. A do tego dochodzi też leczenie zębów, które jest niezbędne przed założeniem aparatu..

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Firithreiel Pokaż wiadomość
Ja miałam przezroczysty aparat przez półtora roku (przy niewielkiej wadzie). I niestety, po jakimś czasie użytkowania zachodzi na lekko brązowy kolor ( zwłaszcza jeśli pijesz dużo kawy albo palisz).
Dokładnie. Po ok 3 tygodniach od kontrolnej wizyty u ortodontki aparat trochę zmienia kolor, a zęby wydają się szarawe hehe. Ale zauważyłam, że gdy się często używa płukanek do ust, to kolor nie ulega tak bardzo zmianie.


Osobiście też bym wolała brać ślub w aparacie niż ze swoją wadą zgryzu, mając taki wybór jak autorka. Tym bardziej, że aparat to nie wstyd
__________________


__P+P_____________________
Razem od 09.03.2013

Zaręczeni od 03.05.2014
Ślub 11.06.2016



Potterhead forever

Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując