Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - który podkład wg was lepszy ??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-04, 12:15   #105
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: pomoc w doborze podkladu

najimi cieszę się, że mogłam pomóc. A teraz trochę na temat tego pudru z Inglota, który podałaś. Również go kiedyś używałam. Dla mnie ma trochę za dużo drobinek. Używałam wersji ze złotym brokatem. Nadaje się zdecydowanie do podkreślenia kości policzkowych- tylko i wyłącznie. Na całej twarzy wygląda paskudnie- plamy, brokat i brak matu Teraz jestem raczej fanką różów, aniżeli pudrów brązujących, które dają bradzo ciekawy efekt.
Jeżeli nie chcesz kupować podkładu to możesz wybrać jakiś krem tonujący:
Link do kwc. Nie zakryje on wiele, a jedynie wyrówna koloryt skóry.

Jeżeli natomiast chcesz używać tylko pudru to w nazwie nie powinno być słów: rozświetlający, brązujący itp. Dlaczego? Otóż takie pudry w znacznej większości przypadków nie nadają się do stosowania na całą twarz. Mają w sobie dużo pigmentu, a co za tym idzie nadają wyraźny kolor (czyt. pomarańczowe plamy). No chyba, że chcesz podkreślić tylko policzki- wtedy będzie świetny

Rozświetlający puder, podkład, korektor podkreśla niedoskonałości.

Ja na Twoim miejscu wybrałabym jakiś delikatny podkład. Nawet osoba z brakiem doświadczenia nie powinna sobie zrobić krzywdy, czyli maski na twarzy.
Uwierz mi, że ja na początku swojej przygody z podkładami również miałam ten problem. Wybróbowałam większość podkładów- od tych droższych, po te dosłownie za 7 złotych. I uważam, że najlepszy fluid dla młodej cery to ten z Inglota. Razem z korektorem zakryją nawet największy problem przy jednoczesnym zachowaniu naturalności

A i najważniejsze- dobór odcienia. Znaczna większość osób dobiera sobie ciemniejszy podkład. Ciemniejszy odcień znacznie postarza. Odcina się w miejscach gdzie nie jest dobrze rozprowadzony, a w najgorszych przypadkach nadaje pomarańczowy kolor twarzy. Nic z tego nie dodaje uroku. Powinnaś również odpowiednio dobrać odcień podkładu. Produkuje się podkłady w tonacji żółtej, różowej i neutralnej. Bardzo rzadko na rynku można spotkać podkłady w ziemistych odcieniach. Najbezpieczniejszy jest ten neutralny.
W świetle dziennym stań przy lustrze, na ramieniu połóż najpierw srebrną, a potem złotą folię aluminiową. Przypatrz się twarzy. Przy której folii jaśnieją białka oczu, zęby, chowają się drobne niedoskonałości skóry, intesywnieje kolor kolor czerwieni wargowej i tęczówek, twarz wygląda na rześką i wypoczętą? Jeśli przy srebrnej, jesteś typ chłodny, przy złotej zaś - typ ciepły.

Ta wiedza przyda Ci się na całe życie
Pozdrawiam i w przypadku jakiś problemów- pytaj śmiało.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-07-04 o 12:16
estra jest offline Zgłoś do moderatora