Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-25, 12:25   #3214
mimika90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 18
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje za pomoc! więc mam opisać każdy składnik i jego działanie, na koniec muszę ocenić czy to co mówi producent jest zgodne z prawdą

Więc tak:

cyclopentasiloxane-
Dekametylocyklopentasilok san - zmiękcza, nawilża, rozpuszczalnik?
dimethicone- dimetikon- zmiekcza, nawilża
squalane- skwalan- natłuszcza, odżywia i zapewnia gładkość
dimethicone crosspolymer-.....- reguluje lepkość
dimethicone/ vinyl dimethicone crosspolymer- regulują lepkość, błonotwórcze
hydrogenated jojoba oil- uwodorniony olej z Jojoba- zmiękcza, ściera, odżywia
polymethylsilsesquioxane- puder diamentowy??- zmiękcza, nadaje gładkość, nawilża (tworzy na skórze film, który zapobiega utracie wody) ożywia i poprawia koloryt, matuje
methyl methacrylate crosspolymer-dichlorodimetylosilan- błonotwórcza
silica dimethyl silylate- krzem?- zmiękcza, reguluje lepkość
phenoxyetanol- fenoksyetanol- konserwant, substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów
phenyl trimethicone-??- antystatyczna, zmiękczająca ,
disodium stearoyl glutamate- ...??- odżywia skórę, SPC?
vinyl dimethicone/ methicone silsesquioxane crosspolymer- ???- subst. błonotwórcza
methylparaben- konserwant
aluminium hydroxidate- wodorotlenek glinu- zmiękcza, utrzymuje wilgoć, regulator lepkości, nadaje perłowy połysk,
BHT- antyutleniacz,
etyhylparaben, propyl paraben, isobutylparaben, butylparaben- konserwanty
titanium dioxide- ditlenek tytanu- subst. zmętniająca, promieniochronna, kryjąca, zwiększa przyczepność, zapewnia poślizg

Producent twierdzi, iż puder zapewni perfekcyjnie matową skórę, jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry z wyjątkiem skóry suchej i nie powoduje powstawania zaskórników. Czyli od razu widzę po Twojej odpowiedzi, że powoduje , ponieważ ma dużo silikonów, tak? Wiem też, że Cyclopentasiloxane wymaga użycia silnych detergentów, aby go usunąć.

Z góry przepraszam za jakieś błędy, ale dopiero zaczynam moją przygodę z analizą składów
mimika90 jest offline Zgłoś do moderatora