Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - olej kokosowy
Wątek: olej kokosowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-27, 23:51   #1433
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Olej kokosowy.

Cytat:
Napisane przez kejtiskejtix3 Pokaż wiadomość
Nie, Twój olej nie jest dobry ponieważ jest rafinowany. Taki olej nadaje się jedynie do smażenia. Nakładanie go na włosy czy skórę jest bez sensu ponieważ rafinowany olej jest pozbawiony witamin oraz innych cennych składników. Do pielęgnacji skóry i włosów używa się oleju nierafinowanego.
To chyba dobry wątek, mimo że starszy, może ktoś mi odpowie.

"pozbawiony witamin oraz innych cennych składników" brzmi bardzo ogólnikowo; Zna się ktoś na procesie rafinacji i umiałby wskazać, czy rafinowany olej kokosowy również będzie miał porównywalnie wysokie stężenie kwasu laurynowego do tego nierafinowanego? Kwas laurynowy to nie delikatna witamina C, by podczas podgrzewania "wyparować"... ale z drugiej strony nie jestem chemikiem i nie wiem, jak proces rafinacji wygląda (artykuły dostępne na ten temat w sieci oceniam jako mocno propagandowe, ups, subiektywne ).

W oleju kokosowym zależy mi tylko i wyłącznie na właściwościach antyseptycznych oraz opcjonalnie filtrze UV, dodatkowe bonusy w postaci witamin i mikroelementów jestem w stanie sobie odpuścić, biorąc pod uwagę, że cena nierafinowanego oleju jest na ogół co najmniej dwukrotnie wyższa niż cena tego poddanego rafinacji...

Pomooocy, doradzi ktoś?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując