Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - oJCIEC NIECHCE UTRZYMYWAC KONTAKTU Z DZIECKIEM -NAMAWIAC CZY NIE??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-17, 17:21   #13
plafik
Raczkowanie
 
Avatar plafik
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: krakow
Wiadomości: 44
Dot.: oJCIEC NIECHCE UTRZYMYWAC KONTAKTU Z DZIECKIEM -NAMAWIAC CZY NIE??

Cytat:
Napisane przez anulciak85 Pokaż wiadomość
Moj syn ma 2,5 roku. Jego ojciec byl u nas ostatnio w grudniu 2006 i do tej pory sie nie odzywal!Dzis zadzwonil i oswiadczyl ze nie chce kontaktu z Kuba chyba ze go ochota najdzie to moze przyjedzie...Zalozyl nowa rodzine..Kuba pyta kiedy przyjedzie tata a co ja mam mu odpowiadac??Moze jest ktos w podobnej sytuacji??Odpuscic i nie namawiac czy jednak starac sie o kontakt z ojcem?
Mam bardzo podobną sytuację. Był czas kiedy namawiałam, wręcz prosiłam ojca dziecka o wizyty. i to był największy chyba błąd w moim życiu!! Mój synek tylko przez to ucierpiał. Z każdą wizytą ojca Filip tęsknił tylko bardziej. a kiedy ten znowu znikał dziecko nie wiedziało co się dzieje. studiuję psychologię i wiem ze takie zachowanie ojca nawet male dziecko wpędza w poczucie winy. dlatego powinna pani skorzystać z sytuacji i jak najszybciej teraz ograniczyc ojcu prawa(kto wie, być może sam się ich zrzeknie), jeżeli panią na to stać, bo cząsto wiąże się to z utratą alimentów. a synowi w kółko tłumaczyć i powtartzać że taty nie ma, nie z jego winy. ze jest przez wszystkich kochany i ze pani, babcia, dziadek zawsze beda przyn nim. Moja sytuacja jest teraz znakomita. zyję w nowym związku, dziecko przywiązało się do mojego partnera. Wie że ma innego tate, ale wie też że ma prawo pokochać innego mężczyznę, bez żadnego poczucia winy, że jakoby "zdradza" ojca, ktory zjawia sie raz na czas. dziecko wie ze jest kochane, przyzwyczailo sie do nieobecnosci biologicznego taty. odwiedziny ojca przyjmuje spokojnie. cieszy sie ze tata przyjedzie, ale nie targają nim już takie gwałtowne uczucia jak dawniej. przede wszystkim dziecko musi wiedziec czego oczekiwac, musi mu pani zabewnic poczycie nezpieczenstwa. Zycze powodzenia. !!!
__________________
plafik
plafik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując