Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pędzle do kosmetyków mineralnych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-18, 19:10   #1184
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
INSTRUKCJA CZYSZCZENIA PEDZLI ( z hakuro, ale domniemywam, nad uniwersalnoscia instrukcji))

Do czyszczenia pedzli nalezy uzywac specjalnie przeznaczonych do tego celu plynow dostepnych w drogeriach lub bardzo lagodnych srodkow myjacych,np. szamponow dla dzieci(ja uzywam plynu do higieny intymnej).

1. Zmocz wlosie pedzla w letniej wodzie
2. Na dlon wycisnij niewielka ilosc srodka do czyszczenia, rozmieszaj go z odrobina wody
3. Czysc pedzel delikatnymi posuwistymi ruchami(nigdy kulistymi). Wykonuj posuwiste ruchy pedzlem na dloni w te i z powrotem. Nie "wciskaj" wlosia w dlon - wciskanie moze spowodowac, ze wlosie utraci swoj pierwotny ksztalt
4. Starannie wyplucz pedzel w letniej wodzie
5. Delikatnie wycisnij nadmiar wody w recznik(czysty!)
6. Palcami przywroc pierwotny ksztalt wlosia
7. Uloz pedzel na reczniku w pozycji poziomej i pozostaw do wyschniecia. Aby uniknac znieksztalcenia wlosia uloz pedzel tak,aby wlosie wystawalo poza krawedz stolu

* nigdy nie mocz calego pedzla w wodzie, mocz wylacznie wlosie pedzla
* myjac pedzel nie dopusc, aby woda dostala sie do miejsca, gdzie skuwka laczy sie z raczka pedzla, poniewaz jest z nim polaczona za pomoca kleju. moczenie pedzli w wodzie moze spowodowac rozklejenie pedzla lub gnicie drewnianej raczki
* nigdy nie mocz wlosia za pomoca suszarki, nie zostawiaj pedzli na kaloryferze lub na sloncu
*nie susz pedzli wlosiem do gory, wlosie moze stracic ksztalt, a splywajaca woda moze dostac sie do miejsca laczenia skuwki z raczka i uszkodzic pedzel
* przechowujac pedzle nigdy nie dopusc do zaginania wlosia!
AliMa5 ślicznie dziekuję za umieszczenie dokładnej instrukcji , jestem poczatkującą minerałocholiczką , czekam na pierwsze pędzle z EDM i te informacje są mi bardzo przydatne .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując