Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-08, 19:35   #2323
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
O ile człowiek jest szczęśliwszy, gdy żyje w nieświadomości . Poczytałam ostatnio trochę o filtrach i jestem załamana. Boję się, że za chwilę zobaczę swoją twarz w plamach, czy jeszcze czymś gorszym. Kilka wątków temu zadawałam bardziej doświadczonym ode mnie koleżankom (czyli wszystkim) pytania, na które nikt mi nie odpowiedział:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2299
Sama więc usiłowałam coś znaleźć i wysnuwam bardzo ponure wnioski z mojego filtrowania i niefiltrowania. Filtrów używam od niespełna miesiąca, odkąd postanowiłam stosować Atrederm. Skóra mi się łuszczy i ciągle ją czymś muszę smarować, żeby nie wyglądać jak jaszczurka. No i traktowałam ją nieraz w ciągu dnia różnymi kremami, niekoniecznie z filtrem, a tu się dowiaduję, że nawet nakładanie filtra na krem nawilżający obniża ochronę UV. Tylko, że tych skórek filtrem nie przykryję niestety, więc daję go na nawilżacz, tzn. dawałam, teraz to już tylko filtrem męczę twarz. Drugi mój problem, to katar alergiczny, który ostatnio mi dokucza bardzo. Smarkając tak co godzinkę albo i częściej ścieram z części twarzy filtr. Staram się to znów smarować, ale męczy mnie to okrutnie, takie ciągłe pamiętanie o filtrze. Wiem, nikt mi nie każe tego robić, ale wpadłam już chyba w manię filtrowania. I jeszcze te okropne ilości kremu, które trzeba nakładać! Jakby tego było mało, dowiedziałam się jeszcze, jak szkodliwe jest używanie okularów przeciwsłonecznych, które nie mają filtra UV, a do tej pory właśnie takich używałam, bazarowych. A podobno one są jeszcze gorsze niż brak jakichkolwiek okularów przeciwsłonecznych. Boję się, że zwariuję . Wy też miałyście albo macie taką obsesję
Przede wszystkim spokojnie

Pielęgnacja ma dawać przyjemność, a nie zapędzać nas w kozi róg i swego rodzaju obsesję

Jeśli sam filtr nie nawilża wystarczająco i musisz kłaść pod to jeszcze inny krem - zmień filtr. Wybierz coś bardzo odżywczego i nawilżającego do suchej skóry. Takie są filtry Avene. Naprawdę spróbuj innego filtra Chyba, że już teraz używasz Avene - to niestety nie mam na to rady i widocznie skóra potrzebuje tyle nawilżania.

Może kup sobie w aptece Biogal. To tabletki z olejem, które nawilżą organizm od środka. Kosztują około 10 zł.

Co do filtra... Nie trzeba nakładać nie wiadomo ile... Nie warto popadać w obsesję. Nakładaj tylko tyle i skóra jest w stanie ''wpić''. Tyle ile będzie dla Ciebie komfortowe.

Poszukaj sobie wątek o zwątpieniu filtrowym i go przeczytaj - to pozwoli Ci chłodniej spojrzeć na całą sprawę

Co do okularów - nie mam wiedzy. Ale też słyszałam, że takie bazarkowe okularki są jeszcze gorsze, niż brak okularów. Bo niby te szkła jeszcze bardziej przyciągają promieniowanie... Ale nie wiem ile w tym prawdy. Warto zainwestować w okulary od optyka



Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ile razy dziennie używacie filtra??Bo teraz zaczyna już świecić słońce i przy stosowaniu kremów z kwasami a tym bardziej lasera wskazane jest dla mnie z tego co czytam stosowanie filtrów. Ale jak to robić.Jeśli rano nakładam filtr około 7.30 i potem czekam 10 minut i nakładam podkład to jak w ciągu dnia powtórzyć stoswanie filtra skoro mam na sobie podkład??Jak Wy to robicie nakładacie kolejną warstwę na podkład czy jedna wystarcza. Obawiam się , że jedna nie wystarcza, ponieważ jeżeli filtr 2 h działa to około godz 9.30 juz ma słabe działanie a pozniej juz wogóle. To co robić aby ciągle chronić buzie??Prosze o odpowiedź.
Jedyna rada to chyba umyć buzię i nałożyć wszystko na nowo.

Jakiego filru używasz? Fotostabilny?

Ja nakładam filtr tylko rano i nie reaplikuję. Po posmarowaniu się filtrem czekam trochę dłużej ze zrobieniem makijażu - nawet 20-30 minut.

Mam nadzieję, że wiesz, że nie każdy filtr współpracuje z kosmetykami kolorowymi? Tylko po Avene, Klorane i Iwostinie można się malować obojętnie czym.

Cytat:
Napisane przez shmoopy Pokaż wiadomość
wlasnie zaczynam swoja przygode z BU i wymyslilam sobie cos takiego - czy ktoras z Was dziewczyny moglaby ocenic moje wielogodzinne starania
31 lat, cera mieszana z tona zaskornikow w strefie T, rozszerzone pory, od czasu do czasu jakis wyprysk, pare blizn i przebarwienia (prawdopodobnie zlapane od komputera w trakcie stosowania Differinu, bo przeciez w listopadzie nie bylo slonecznie), pierwsze zmarszczki mimiczne wokol oczu
i tak:
rankiem:
1. tonik ogorkowy Ziaji ale w kolejce czeka hydrolat z kwiatu kocanki
2. serum antyoksydacyjne flavo c15ef, pod oczy shiseido bioperfomance
3. filtr (na razie testuje krem LPR +50 i swiece sie niesamowicie, mam jeszcze probki SVR, Avene i Vichy, moze cos sie przyjmie
4. kosmetyki kolorowe (na razie koncze EL double wear, sypki mineralny podklad artdeco i czekaja an swoja kolej podklady mineralne everday minerals)
wieczorem:
1. na razie cetaphil+sol fizjlogiczna (zalecenie dermatologa) ale juz czeka olejek myjacy pomaranczowy BU
2. hydrolat jak wyzej
3. co 2,3 dzien Diacneal a w pozostale dwufazowy nawilzacz granat z BU, pod oczy jak wyzej

i tu 3 pytania: czy jesli Diacneal zastosuje na wczesnym wieczorem to czy po paru godznach moge polozyc jakis nawilzacz na noc?
czy Diacneal rozwiaze problem zaskornikow, rozszerzonych porow, przebarwien i zmarszczek jednoczesnie czy moze powinnam dodac cos jeszcze - effeclar k?
czy moge go stosowac pod oczy?
aha i od poltorej miesiaca stosuje punktowo Eris Pharmaceris Albucin na przebarwienia na dzien (z filterm 40) i na noc (zluszczajacy). mam tez atrederm 0,025% (tretinoinum, dl-tocopherolum i solvens) ale nie stosuje bo wydaje mi sie zbyt mocny.
poza tym raz w tygodniu peelin enzymatyczny
mam jeszcze duze zapasy maseczek rossmannowskich Rival de Loop, sklady kosmicznie slugie ale szkoda mi ich sie pozbywac:/
bede wdzieczna za pomoc
Ekspertem nie jestem

Ale kilka rzeczy mogę napisać...

Z filtrów polecam Lirene Family 50 + . Sama jeszcze jej nie mam, ale na Wizażu możesz przeczytać o niej wiele pochlebnych opinii. Wchłania się do matu!!! Więc jeśli Ci świecenie przeszkadza spróbuj z Lirene. Koszt od 18-26 zł średnio. I to za 100 ml.

I teraz tak... Wydaje mi się, że możesz się po Diacnealu nawilżyć po jakiejś godzince. Ale nie jestem pewna. Zapytaj w wątku o tym produkcie.

Na pewno możesz go stosować też pod oczy Ale generalnie UWAŻAJ. Bo Diacneal to ponoć rozpalacz naczynek. On działa dobrze, ale ponoć może rozbudzić naczynka. Trzeba go ostrożnie stosować. Może na razie spróbuj tak ze 2-3 razy w ciągu tygodnia na noc.

Atre jest ponoć mocny, ale dziewczyny sobie chwalą. Jedno stosowanie i tydzień złuszczania się

Na zaskórniaki dobry jest kwas salicylowy. Skoro zagłębiłaś się już w biochemię - o czym świadczą hydrolaty, olejki etc. - może ukręcisz sobie tonik z BHA. W każdym razie poszukaj o tym informacji.

Effaclar K jest dość słaby, ale to też BHA, więc jak najbardziej za wągry etc.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
To ja również poproszę o ocenę i rady, jeśli czegoś brakuje.
29 lat, cera normalna/tendencja do suchej, w strefie T trochę tłustsza (zaskórniki głównie na brodzie), delikatna z tendencją naczynkową (naczynka wokół skrzydełek nosa), piegi (opalam się bez oparzeń i na brązowo).
Na dzień:
1)koncentrat na naczynka z rutyną-Farmona Dermacos
2)filtr Iwostin Solecrin 50
Na noc:
1)krem pod oczy na naczynka-Ziaja Pro
2)co 2,3 dzień na strefę T-Effaclar K, w pozostałe dni krem na przebarwienia Farmona Dermacos
3) reszta twarzy i szyja-ujędrniający Ziaja SPA Sopot

Raz w tygodniu: maseczka aspirynowa, maska uspokajająca Ziaja PRO, ewentualnie inne maseczki (Rival de Loop, Avon SPA błotna).
Mycie: żel z wapniem Ziaja. Tonik Phytoactiv Ziaja.
Żel do mycia buzi bardzo dobry wybrałaś Toniku niestety nie znam.
Maseczka aspirynowa, Ziaja PRO i błotna z Avonu - moim zdaniem dobre

Nie znam tylko kremu z Farmony, ale myślę, że to całkiem logiczny plan działania

Cytat:
Napisane przez xattic Pokaż wiadomość
Witam,

Ja też dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami, czytałem o tym ostatnio sporo, ale nie wiem jak to wszystko ma się do mężczyzn, stąd moje pytania.

Czy jeśli chodzi o kremy z filtrem na dzień, to jest podział na damskie i męskie? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić jaki krem mi polecicie? 25 lat, cera z tendencją do przetłuszczania się, szczególnie na czole i nosie. Co stosować oprócz kremu?

Noszę się też z zamiarem zaczęcia kuracji Retinem A, zadałem na ten temat kilka pytań tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...8#post11767898

Będę wdzięczny jak ktoś zajrzy

Pozdrawiam
Nie ma podziału na damskie i męskie

Jeśli cera Ci się przetłuszcza to polecam jak już wyżej koleżance - filtr Lirene.
Tutaj można poczytać: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

Powinien być wystarczająco nawilżający dla skóry przetłuszczającej się

Co do Retinu A to się nie wypowiem. A jaki masz cel stosowania?
Walczysz z czymś konkretnym - przebarwienia, trądzik? Czy po prostu chcesz przeciwdziałaś zmarszczkom?



Cytat:
Napisane przez xattic Pokaż wiadomość

Co do opalania, to po tym czego się dowiedziałem na ten temat w ostatnim czasie, już nigdy opalać się nie mam zamiaru i tak mam sporo zmian i przebarwień na skórze...

A pani dermatolog powiedziała mi, że rzeczywiście najskuteczniejsze są retinoidy poleciła mi też piankę Iwostin Purritin z kwasami owocowymi i Effaclar H, oba z myślą o podrażnieniach i zmianach po goleniu. Ktoś miał z tymi produktami styczność?

Pozdrawiam
Aaa, już doczytałam

Dermatolog dobrze Ci powiedziała.

Co do mycia buzi. Wybrałabym coś innego. Generalnie może coś z Ziaji? Bo to dobre i tanie zmywacze.

A z kremu jak już to lepszy ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując