Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-01, 23:44   #3693
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
fiolka, na pewno musisz sobie dorobic fT4 i fT3 i chyba prywatnie bo rodzinny niemoze dawac skierowania na te badania, moze tylko na TSH.
hormony czesto i gesto ulegaja zawirowaniom gdy ktos ma problemy z gospodarka weglowodanowa , ale ja mysle ze bez badan sie nie obejdzie, ja jeszcze dorobilabym anty-TPO i USG
ale to moze poczekac do wizyty endokrynologa. natomiast zrobilabym jak mowie fT4 i wtedy nawet rodzinny moze co wlaczyc Euthyrox zaczynajac od malej dawki 25 albo nawet 50 jesli to taki wynik. jednak duzo tez zalezy od fT4.

rodzinny nie moze ci dac na USg tarczycy - tylko endokrynolog. wiem pracowalam w POZ i tam sa duze ograniczenia od NFZ.

ps. wiecie co sie dzieje z zetuzetia?
dzięki jak dobrze mieć lekarza w wątku
byłam już u rodzinnego i też otrzymałam informację, że ona nic poza TSH nie może wypisać.
dostałam skierowanie do endo i chciała mi wypisać od razu leki ale ponieważ ja się dobrze czuję, to nie chciałabym brać leków przed dokładniejszymi badaniami, więc zrezygnowałam z recepty. A moja tarczyca musi wytrzymać jeszcze ok 3 tyg zanim powtórzę badania i pójdę do endo.

Mam zamiar zrobić ft4 i ft3 i własnie anty TPO oraz hormony przysadki ( biorę pod uwagę jeszcze gruczolaka przysadki , od ok 2 lat nasiliły się moje bóle głowy i jeszcze doszły zaburzenia widzenia podczas migren,może coś mi tam ciśnie na mózg i nerwy wzrokowe )

już przekopałam cały internet na temat tarczycy i okazało się jeszcze, że hormony tarczycy są bardzo ważne w ciąży. Dobrze, że wykryłam coś takiego teraz ( bo pewnie trochę czasu to zajmie zanim uda się wszystko wyregulować) a nie tuż przed planowaniem ciąży albo jeszcze gorzej, dopiero w trakcie ciąży.

Co masz na myśli pisząc gospodarkę węglowodanową? cukrzycę, złą dietę?
a i jeszcze cholesterol chciałam zbadać
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2012-09-01 o 23:47
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora