Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nawyk zdrowego trybu życia - lekka redukcja - utrzymanie! Zapraszam:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-07, 20:22   #43
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: Nawyk zdrowego trybu życia - lekka redukcja - utrzymanie! Zapraszam:)

Cytat:
Napisane przez habanero Pokaż wiadomość
Gratuluję zrzuconych kilogramów i podziwiam determinację! W jakim czasie osiągnęłaś taki wynik? Jestem ciekawa jak wygląda Twoja dieta?
Dziekuję za miłe słowa Zrzucenie tych 21 kg zajęło mi jakieś niecałe półtora roku. Wiem, że dla większości ludzi jest to bardzo powolny spadek wagi ale dla mnie taki jest najlepszy, bo trwały. Wcześniej próbowałam różnych dziwnych diet. Białkowe, 1000 kcal i inne wynalazki. Ale tylko wycieńczyłam sobie organizm a stracone kg wróciły. W końcu zdesperowana udałam się do jednej pani doktor i to było najlepsze co mogłam zrobić. Pani doktor ustaliła mi nową dietę (1500-1700 kcal), zaleciła odpowiednią suplementację (omega-3 i magnez w końskiej dawce) i to było to. W końcu miałam energię by ćwiczyć (kocham się ruszać, a wcześniej na głodowej diecie nie miałam zwyczajnie siły i mdlałam na zajęciach), nie przysypiałam w pracy a waga zaczęła powoli spadać.

Niestety średnio mogę wrzucić tu swój jadłospis, bo dieta jest objęta prawami autorskimi ale mniej więcej to wygląda tak:
I śniadanie - 2 kromki chleba razowego z chudą szynką, warzywami, albo jakiś twarożek i kromka chleba chrupkiego
II śniadanie - jogurt z płatkami, albo twarożek z warzywami, albo jakaś sałatka z kromką chleba
Obiad - zupa jarzynowa (robiona na bulionie, ale naturalnie robionym, nie tym z kostki, i bez tłuszczu), a na drugie jakaś porcja węglowodanów (ryż, gotowane ziemniaki, makaron pełnoziarnisty), jakaś porcja mięsa (ryba lub kurczak) i warzywa
Podwieczorek - zazwyczaj coś podobnego jak w II śniadaniu
Kolacja - jakieś sałatki różne, albo twaróg z dodatkami, czy też kawałek ryby z warzywami.

Oczywiście do każdego posiłku mogę dodać dużą porcję surówki ze świeżych warzyw. Tym mogę objadać się do woli.

Generalnie jem wszystko. Tylko zdrowe odpowiedniki i przygotowane w zdrowy sposób. W ogóle nie chodzę głodna. A jak nie jestem głodna to nie mam ochoty na słodycze czy inne niezdrowe przekąski. Jak widać nie jest to żadna dieta cud tylko po prostu zdrowa dieta. Trzeba być tylko konsekwentnym i osiągnie się cel
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując