Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 18:33   #1078
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja używam rektyfikowanego, oczywiście wg przepisu Lorri na roztwór kwasowy, tzn w mieszaninie z wodą. Trzeba uważać i pomimo, że już robiłaś 25% na wodzie, to ze spirytusem lepiej jednak zacząć od początku, czyli max. 10%, bo na alko kwas kopie 3 razy mocniej.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Robiłam na spożywczym, cale moje używanie migdała było na spożywczym, wyczytałam na LU że można to robiłam
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież spirytus spożywczy to właśnie rektyfikowany czyli 95% etanolu.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Tata mi przypomniał, że owszem robiłam na spirytusie ale rozcieńczonym, ja pamiętam sam spirytus, lepsza jest wodka, linka do LU znaleźć nie mogę, ale tu masz http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...o-serum,4.html

Powiem wam, skąd moje pytanie. Gdzies na wizażu, ale nie wiem, czy na tym wątku czy innym, wyczytałam, że spirytus spożywczy to nie to samo, co kosmetyczny. Do tego był jeszcze komentarz, jak w ogóle można tego nie wiedzieć, więc długo wstydziłam się tu o to zapytać
Zawsze myślałam, ze spirytus to spirytus A kosmetyczny różni się od spożywczego jakimiś dodatkami, np łagodzącymi.

Czyli już pytając wprost- jest różnica miedzy spożywczym a kosmetycznym?

Korah dzięki Zrobię teraz na alko Przepisy Lori to TEN post?

O kurczę, przy stężeniu 10% 0,5ml to kwas, tylko 1,5ml wody i aż 3ml spirytusu?

danusiaes mówisz, że lepsza jest wódka? Rozumiem, ze dlatego, że ma mniej %, czyli mniej podrażnia, ale w takim samym stopniu rozpuści kwas?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora