Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak powstrzymać się od wyciskania?!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 11:56   #500
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Podpytywałam właśnie jakie są najnowsze metody leczenia itd. i pani dr przyznała, że trend jest taki że zapisuje się Roaccutane nawet w stosunkowo lekkich przypadkach, takich jak np. trądzik kosmetyczny. Sama była nieco wstrząśnięta tym faktem, bo R. to już piekielnie ciężki kaliber (ja bym się nie zdecydowała chyba nigdy). Zresztą, mojej jednej znajomej, która zaczęła mieć problemy z cerą w wieku 23 lat proponowano właśnie leczenie Roaccutanem, ech...
Smoczyco, ale Roaccutan nie stosuje się tylko wtedy, gdy ktoś ma np. obsypaną całą twarz. Czytałam kiedyś w necie wywiad z dermatologiem, że Roaccutan mogą stosować też osoby, które nie mają jakiegoś wielkiego trądziku (czyli na całej twarzy), ale za to jest to trądzik, który np. nie mogą wyleczyć od 10 lat kosmetykami, mazidłami z apteki czy nawet antybiotykami doustnymi.
U mnie z cerą ostatnio tak sobie... Też musiałam wycisnąć dwie grudki na policzku, bo ile można wytrzymać? Mogę wytrzymać z krostką na buzi dzień, dwa, bez wyciskania, ale jeśli mi od kilku dni zbierała się ropa, smarowałam krostkę ichtiolem a ropa nadal nie wychodziła, tylko miałam "wybrzuszenie" na powierzchni skóry, to nie wytrzymałam i przekułam krostkę igłą, zdezynfekowałam i teraz przynajmniej mam w tym miejscu gładką skórę. Smaruję żelem Contractubex i ślady szybciej znikają niż bez smarowania.
Martwi mnie jedna rzecz: czytałam na Wizażu, że skóra nie uodparnia się na retinoidy, a ja od miesiąca stosuję Retin A 0,05%, czyli silniejszy niż ten, który używałam pół roku temu, a nadal czasem wyskakują mi różne rzeczy (czasem= od 2 do 3 ktostek tygodniowo). Smoczyco, może Ty wiesz, dlaczego tak jest? Pół roku temu, jak używałam pierwszy raz Retin A, poprawa była spektakularna, ale potem Retinu A zabrakło u nas w aptekach i używałam tylko płyn Aknemycin Plus i żel Isotrexin, i stan skóry powoli zaczął mi się pogarszać. Teraz i tak jest lepiej niż np.rok temu, ale ja bym chciała, żeby było dobrze, żeby np. wyskoczyła mi tylko jedna czy dwie krostki przed okresem.
Ja w zasadzie jestem zdecydowana na Roaccutan (albo Izotek-tańszy odpowiednik), jeśli Retin A nie zadziała.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora