Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-19, 23:49   #3825
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta,
od paru dni, w celu wywabienia mikrozaskórników zamkniętych z policzka i dziadostw na czole dołączyłam sobie broń w postaci toniku z glukonolaktonem- to już nie pierwsze moje podejście.
Po przetarciu tonikiem odczekałam jakiś czas i nałożyłam Locacid.
Skóra się troszkę połuszczyła, więcej szczypała i czerwieniła się.
Wczoraj twarz reagowała szczypaniem na mycie, więc darowałam sobie tonik i użyłam Locacidu punktowo na policzki.
Dziś przyglądam się sobie i prócz czerwieni pryszczowej i czerwieni podrażnieniowej widzę dziwną rzecz: pod okiem taka rysa Nie wiem, tak jakby ślad po głębszym zadrapaniu.
Nie jest to może bardzo widoczne, ale jest. Nie czerwone- jakby mnie ktoś drasnął lata temu i został ślad w postaci krzywej linii. O co chodzi?
Coś przeoczyłam? Zaniedbałam? Filtruję się, ale wczoraj np. była taka sytuacja ekstremalna w domu... czasem te chwile na ogrodzie spędzam bez filtra. Tylko to nie jest przecież przebarwienie... Zmarszczka, kurczę.
Myślałam, że coś mi się odcisnęło podczas spania, ale linia nie złazi
Ktoś miał podobne doświadczenia? Bo chyba muszę to wiązać z glukonolaktonem i retinoidem?
Mam podobny efekt niby ociśniętego na policzkach prześcieradła - pionowe linie które wyglądają jak czerwonawe przebarwienia. Szczerze mówiąc - jestem nieco przerażona i przerwałam kurację retinolem. Stosowałam Skinceuticals 0,3, wszystko było ok, ale po ok. tygodniu skóra wygląda okropnie. Nie jest jakoś strasznie przesuszona i łuszczy się minimalnie, jednak pojawiła się cała plejada zmarszczek!

Dziewczyny poradźcie błagam, te czerone pręgi to nie jest efekt jakiego oczekuje się po tak drogim kremie... Jestem załamana.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując